• انتشار: 6 ژوئن 2021
  • ساعت: 12:16
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 59046
پرینت

فرماندهی پلیس قیصار به دست طالبان افتاد

منابع محلی در ولایت فاریاب می‌گویند در پی حمله طالبان به فرماندهی پولیس ولسوالی قیصار ولایت فاریاب تلفات سنگینی به نیروهای دولتی وارد شده است. این حمله با استفاده از هاموی پر از مواد انفجاری اجرا شد و در آن فرماندهی پولیس به تصرف طالبان درآمد.

آق‌محمد نوری، عضو شورای ولایتی فاریاب، روز یک‌شنبه، شانزدهم جوزا، به رسانه ها گفت در نتیجه حمله طالبان فرمانده پولیس ولسوالی قیصار همراه با ۱۴ نیروی دیگر کشته شده است. این عضو شورای ولایتی فاریاب می‌گوید حدود ۳۷ سرباز دیگر نیز از سوی طالبان به اسارت گرفته شده‌اند.

به گفته این عضو شورای ولایتی، طالبان با استفاده از یک هاموی پر از مواد انفجاری به فرماندهی پولیس ولسوالی قیصار حمله کرده بودند.

گفته شده است نیروهای امنیتی به ساختمان شهرداری ولسوالی قیصار جابه‌جا شده بودند که پس از حمله طالبان به اسارت گرفته شده‌اند.

آق‌محمد نوری می‌گوید در حال حاضر حدود ۳۰ سرباز در محاصره طالبان در ساختمان ولسوالی قیصار قرار دارند.

این عضو شورای ولایتی فاریاب مدعی است هیچ نیروی کمکی به ولسوالی قیصار فرستاده نشده است و اگر نیروهای کمکی به قیصار اعزام نشوند، احتمال سقوط ساختمان ولسوالی نیز متصور است.

وزارت‌های دفاع و داخله تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند و معلومات نمی‌دهند.

قیصار از ولسوالی استراتژیک ولایت فاریاب است. این ولسوالی در ۶۲ کیلومتری شهر میمنه، مرکز ولایت فاریاب واقع شده است. قیصار با ولسوالی‌های پشتونکوت، در جنوب با ولسوالی‌های کوهستان و جوند و در غرب با ولسوالی غورماچ و در شمال با ترکمنستان سرحد طولانی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.