سیاست

فرستاده ویژه بریتانیا برای افغانستان با مقام های طالبان دیدار کرد

وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه ای گفته است که فرستاده ویژه این کشور در امور افغانستان امروز (پنجشنبه ۲۱ دلو) در سفر به کابل با شماری از مقام های امارت اسلامی به شمول امیرخان متقی و مولوی عبدالحق وثیق دیدار کرده است.

وزارت خارجه بریتانیا می گوید علت سفر فرستاده این کشور و هیات همراه او، صحبت با مقام های طالبان در خصوص چگونگی رسیدگی به وضعیت انسانی در افغانستان می باشد.

بیانیه این وزارت علاوه کرده است که فرستاده این کشور علاوه بر صحبت در خصوص مسایل انسانی با مقام های طالبان، نگرانی خود را نسبت به وضعیت حقوق بشری به ویژه حقوق زنان و دختران و نحوه رفتار با زنان معترض بیان کرده است.  

وزارت خارجه طالبان نیز ضمن تایید این دیدار گفته است که امیرخان متقی سرپرست این وزارت با «هیوگو شارتر» فرستاده ویژه بریتانیا برای افغانستان و هیات همراهش دیدار کرد.

وزارت خارجه طالبان افزوده که در این دیدار هیوگو شارتر نسبت به وضعیت امنیتی در افغانستان ابراز خرسندی کرده و گفته است که جنگ در افغانستان پایان یافته و وضعیت عادی می باشد.

هیوگو شارتر همچنین گفته است که دولت بریتانیا خواهان افزایش تعامل با دولت جدید در افغانستان و در بخش کمک های انسانی و توسعه سکتور بانکی افغانستان کمک های ویژه ای ارائه خواهد کرد.

امیرخان متقی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از کمک های بریتانیا به افغانستان، گفت که امارت اسلامی به جامعه جهانی اطمینان می دهد که از خاک افغانستان علیه هیچ کشوری تهدید صورت نخواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا