• انتشار: ۱۸ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۱:۰۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 61407
پرینت

فرانسه ۱۴۴ هزار دوز واکسن کرونا به افغانستان کمک کرد

وزارت صحت عامه افغانستان با نشر خبرنامه ای روز یکشنبه ۱۷ اسد ۱۴۰۰ نوشت: یک محموله کمکی واکسین کرونا که از سوی کشور فرانسه به دولت افغانستان کمک شده به وزارت صحت‌عامه تحویل داده شد.

 وزارت صحت عامه افغانستان از کمک ۱۴۴ هزار دوز واکسین کرونا از سوی کشور فرانسه خبر داد.

وزارت صحت عامه افغانستان با نشر خبرنامه ای روز یکشنبه ۱۷ اسد ۱۴۰۰ نوشت: یک محموله کمکی واکسین کرونا که از سوی کشور فرانسه به دولت افغانستان کمک شده به وزارت صحت‌عامه تحویل داده شد. این محموله شامل ۱۴۴ هزار دوز واکسین آسترازنکا می‌باشد که از طریق نهاد کوواکس به وزارت صحت‌عامه افغانستان کمک شده است.
این وزارت افزوده است، که داکتروژمه سالمی معین مالی واداری وزارت صحت‌عامه، به نمایندگی از وزارت صحت‌عامه و دولت افغانستان از این کمک کشور فرانسه تشکری نموده و واکسین کرونا را موثر ترین راه برای کاهش ویروس کرونا عنوان کرد.
داکتر سالمی افزود، که این مقدار واکسین به افرادی تطبیق می‌شود که دوز اول آسترازنکا را قبلا دریافت نموده و از دریافت دوز دوم آن به دلیل نبود واکسین باز مانده اند.
او هم‌چنان اضافه نمود ویروس کرونا یک معضل جهانی است و نیاز به بسیج همگانی دارد وی از همه شرکای بین اللملی و کشور ها خواست تا افغانستان را در امر مبارزه با ویروس کرونا همکا ری نمایند.
در ادامه این خبرنامه آمده است، که از سوی‌هم آقای توماس گیبرت شارژدافیر سفارت فرانسه در کابل گفت: شیوع موج سوم ویروس کرونا افغانستان را شدیدا متاثر ساخت و کشور فرانسه به خاطر مبارزه با این ویروس و همکاری با مردم افغانستان تصمیم گرفت تا ۱۴۴ هزار دوز واکسین آسترازنکا را به سکتور صحی افغانستان کمک کند که حال ما شاهد تسلیم دهی آن می‌باشیم .
بر پایه این خبرنامه، گبرت افزوده است، که کشورش داکتران افغانستانی را نیز در بخش های آموزش های مسلکی همکاری نموده است که این همکاری ها در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

یادآوری می کنیم، که تا اکنون کشورهای فرانسه، امریکا، چین، سویدن و هند به افغانستان واکسین ضد ویروس کرونا کمک کرده است و بیش از دو میلیون نفر در این کشور تاکنون واکسینه شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.