• انتشار: 6 سپتامبر 2015
  • ساعت: 23:11
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 2317
پرینت

فرانسه و انگلیس برای حل بحران مهاجرت اروپا در صدد حمله هوایی به مواضع داعش در سوریه هستند

رهبران کشورهای فرانسه و انگلیس برای حل بحران مهاجرت اروپا در صدد هستند تا به مواضع داعش در سوریه حمله هوایی کنند.

جرج اسبورن یک عضو حزب محافظه کار انگلیس می گوید برای حل بحران مهاجرت اروپا، انگلیس باید به صورت جدی به وضعیت سوریه بپردازد.

این تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها در حالی صورت می گیرد، که از سوی رئیس جمهوری فرانسه، فرانسوا اولاند، نیز چراغ سبز برای حمله هوایی به مواضع داعش در سوریه دیده می شود.

از سویی، دیوید کامرون نخست وزیری انگلیس نیز تحت فشار اعضای ارشد حزب محافظه کار انگلیس قرار دارد، وی باید برنامه های خود را در خصوص حمله هوایی به مواضع داعش هرچه زودتر مطرح کند.

در همین حال، آقای اوسبورن در سخنان تند و صریح خود گفت دولتش هنوز هم برای استفاده از راه حل نظامی برای خاتمه جنگ در سوریه مردد است، و این در حالیست که هر روزه هزاران نفر از کشورهایشان بخصوص سوریه به سوی اروپا فرار می کنند.

وی گفت “باید بحران از ریشه حل بشود.”

وی افزود “انگلیس در این باره به یک طرح جامع نیازمند است. ما نمی توانیم اجازه دهیم این بحران مهاجرت هر روز بیشتر بشود. ما باید وارد عمل شویم. ”

پیش از این نیز، وزارت دفاع انگلیس گفته بود انگلیس باید به مواضع داعش حمله کند تا از بیشتر شدن بحران مهاجرت به اروپا جلوگیری شود.

وزیر دفاع انگیس می گوید “حمله بر مواضع داعش در عراق موفق نخواهد بود اگر به مواضع این گروه در سوریه نیز حمله نشود، و حتی سیاست ها و تلاش های ما در قبال مبارزه با تروریسم مقابل دیدگان جهان کم اثر می شود.”

به گفته وی، نگرانی در خصوص بحران مهاجرت به اروپا کافی نیست، و باید اقدامی عملی در این زمینه صورت بگیرد.

این در حالیست که برخی آگاهان در پاریس نیز می گویند که رئیس جمهوری این کشور بزودی طرح حمله هوایی به مواضع داعش در سوریه را تصویب خواهد کرد.

مقامات بلندپایه ای از کاخ ایلیزه در پاریس در گفتگو با روزنامه “لو ماند” گفته اند که پاریس موضع خود را در خصوص حل بحران مهاجرت به اروپا تغییر داده است.

گفتنی است که تاکنون بیش از ۲۵۰۰ پناهجو، جان های خود را هنگام عبور از مرزهای اروپا از دست داده اند، و ورود سیل آسای دیگر مهاجران از کشورهای جنگ زده بالخصوص سوریه به سوی اروپا، بحران مهاجرت را برای سران اتحادیه اروپا رقم زده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.