• انتشار: ۱۳ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۵۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 64719
پرینت

فرانسه: در نشست گروه ۲۰ طالبان باید هزینه به رسمیت شناخته شدن را بدانند

رئیس جمهور فرانسه می گوید که در نشست گروه ۲۰ باید پیام واضحی به طالبان ارسال گردد که آنها (طالبان) بدانند برای به رسمیت شناخته شدن از سوی جامعه جهانی باید چه هزینه هایی را پرداخت کنند.

رویترز نوشته امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در صحبت با رادیو فرانسه در آستانه نشست فوق العاده گروه ۲۰ برای افغانستان گفت در این نشست باید پیام واضحی به طالبان ارسال گردد تا بدانند این گروه برای به رسمیت شناخته شدن از سوی جامعه جهانی چه هزینه هایی را باید پرداخت کنند.

آقای مکرون افزود این هزینه ها در واقع احترام به تساوی حقوق زنان، امکان دسترسی عملیات بشردوستانه خارجی در افغانستان و عدم همکاری با گروه های افراطی اسلامی است.

ماکرون گفت: “معتقدم به رسمیت شناخته شدن از سوی بین الملل هزینه دارد و احترام به زنان افغان و تساوی حقوق زن و مرد باید یکی از شرایطی باشد که دنیا باید بر روی آن تاکید کند.”

رئیس جمهور فرانسه علاوه کرد: “در نشست گروه ۲۰ همه ما راجع به افغانستان صحبت می کنیم. قطعا باید این کار را کنیم. و این «ما» یعنی ما اروپا، آمریکا، چین، روسیه، قدرت های بزرگ در آفریقا، آسیا و حوزه اقیانوسیه و آمریکای لاتین؛ ما باید پیام واضحی برای طالبان داشته باشیم که ما برای به رسمیت شناختن آنها شرایطی داریم.”

لازم به ذکر است که نشست فوق العاده گروه ۲۰ درباره افغانستان قرار است سه شنبه هفته آینده (۱۲ اکتبر مطابق با ۲۰ میزان) با ریاست ایتالیا برگزار گردد.

گروه ۲۰ متشکل از ۲۰ کشور با قدرت اقتصادی برتر در دنیا است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.