• انتشار: 5 مارس 2019
  • ساعت: 12:15
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 32882
پرینت

فرامرز تمنا به دلیل شکایت همسر سابقش به ریاست حقوق کابل احضار شد

فرامرز تمنا، یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، به دلیل شکایت همسر سابقش از سوی ریاست حقوق ولایت کابل به این اداره احضار شده است.

براساس اسناد رسیده به برخی رسانه‌ها، ریاست حقوق ولایت کابل ورقه جلب آقای تمنا را به دلیل شکایت محمدعلی فرهنگ، وکیل مدافع حمیرا قادری، همسر سابق این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، صادر کرده است.

این ورقه جلب در تاریخ ۲۲/۱۱/ ۱۳۹۷ و با شماره مسلسل (۸۷۰) صادر شده و در آن از آمریت حوزه دهم امنیتی پولیس خواسته شده است: «از اثر عرض محمدعلی فرهنگ وکیل حمیرا، به احضاریت اسامی فرامرز تمنا ولد عبدالکریم، مسکونه‌ی شهرک آریا ناحیه‌ی دهم جلب، غرض حل‌وفصل موضوع حقوقی‌شان به این اداره معرفی و اعزام دارید.»

هم‌چنان‌ در عریضه‌ای که وکیل مدافع خانم قادری در ریاست حقوق ولایت کابل ثبت کرده، آمده است خانم قادری و آقای تمنا در سنبله سال ۱۳۷۸ با هم ازدواج کرده‌اند و در ماه اسد سال ۱۳۹۵ شوهرش او را به صورت غیابی و یک‌جانبه طلاق داده است.

خانم قادری مدعی شده است که او و همسر سابقش به صورت مشترک روی خرید یک آپارتمان در شهرک آریای شهر کابل، خرید یک موتر نوع تویوتای کرولا و خرید یک نمره زمین رهایشی در شهرک احمدشاه مسعود واقع در ولایت پروان هزینه کرده‌اند و هم‌چنین او ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ایرانی را به صورت نقدی به شوهرش سپرده است، اما این اموال مشترک تاکنون تصفیه نشده است.

در این عریضه آمده است که با وجود مراجعه مکرر، آقای تمنا حاضر نشده است که حقوق خانم قادری را باز گرداند.

در همین حال، محمدعلی فرهنگ، وکیل مدافع خانم قادری، در صحبت با روزنامه ۸صبح تأیید می‌کند که او در وکالت از خانم قادری عریضه‌ای را به ریاست حقوق ولایت کابل سپرده است. به گفته‌ی آقای فرهنگ، حمیرا قادری فعلاً در بیرون از کشور است.

در واکنش به این خبر، فرامرز تمنا، نامزد انتخابات ریاست جمهوری، از این موضوع اظهار بی‌خبری می‌کند. آقای تمنا به روزنامه ۸صبح گفت که تا کنون از هیچ مرجعی اطلاعی در مورد جلب یا احضار به محکمه، دریافت نکرده است. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری هم‌چنان گفت که حدود چهار سال پیش از خانم سابقش جدا شده است و در مورد ادعا یا شکایت او در ریاست حقوق کابل اطلاعی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.