• انتشار: 12 نوامبر 2018
  • ساعت: 13:09
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 30428
پرینت

فراخوان لطیف پدرام از مردم کابل برای پیوستن به جنبش بیداری

دکتر لطیف پدرام نماینده مردم کابل در مجلس نمایندگان در یک فراخوان از مردم شرق و شمال کابل دعوت کرد تا به جمع تظاهرکنندگان جنبش بیداری بپیوندد.

به گزارش رها، داکتر عبداللطیف پدرام نماینده مردم کابل در مجلس نمایندگان با حضور در تظاهرات امروز و حمایت از مظاهره کنندگان، از مردم شرق و شمال کابل نیز دعوت کرد تا به جمع تظاهرکنندگان جنبش بیداری بپوندد.
پدرام در صفحه فیسبوک خود نوشته است: هم‌وطنان هزاره‌ی ما قتل عام می‌شوند از همه‌ی جوانان تاجیک و عدالت خواهان کشور می‌خواهم این مردم نجیب و در خون تپیده را تنها نگذارید.
همین‌لحظه به تظاهرات مدنی و خواست انسانی و برحق شان لبیک بگوئید. من لحظات پیش صدای اشک آلود آن‌ها را شنیدم. قلبم آتش گرفت “چرا نگرید چشم، چرا ننالد تن”.
جوانان عدالت‌خواه خیرخانه به خصوص، به کمک شان بشتابید. بی‌انصافی بزرگ است اگر سخن از حق‌خواهی و عدالت‌طلبی می‌زنیم ولی فریاد برادران هزاره‌ی خویش را تنها می‌گذاریم. درد ما مشترک است، برای فریاد دردهای مشترک، گلوی مشترک باشیم.
وی افزوده است: در آغاز اعتراض امشب برادران ما تماس گرفتند و باصدای درد آلود شروع اعتراض شان را نسبت به کشتار بی‌رحمانه‌‌ای که در جاغوری و مالستان جریان دارد اعلام نمودند؛ من تعهد تمام سپردم که خودم با جمع دوستان و همراهانم به‌جمع معترضین خواهیم پیوست. از چندین مسیر برای یک‌جاشدن با معترضان تلاش نمودیم، تمامی مسیرهای منتهی به جمع معترضان با کانتینرها و موترهای باربری بسته شده بود، ممانعت پولیس به شدت وجود داشت؛ با آنهمه، با گذشتن از موانع پولیس در جمع معترضین قرار گرفتیم، هنوز نیروهای معترض از هرسو و کناری درحال پیوستن به‌جمع اند، این اعتراض به‌گونه‌ی گسترده‌یی شکل خواهد گرفت. همان‌گونه که گفته‌ام، درکنار معترضین و برای اعاده‌ی حقوق مردم در صف مردمان دردمند خویش همچنان باقی خواهیم ماند.
تظاهرات مردم کابل که از دیشب شروع شد تا کنون ادامه دارد و هرلحظه بر تعداد جمعیت افزوده می شود. عکس های که در فیسبوک منتشر شده از حضور ایت الله صالحی مدرس در جمع تظاهرکنندگان خبر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.