اجتماعی

فدراسیون نهادهای رسانه ای افغانستان: رسانه های افغانستان در شش ماه آینده به دلیل مشکلات اقتصادی سقوط می کنند

فدراسیون ژورنالیستان و نهادهای رسانه یی افغانستان معتقد است اگر توجه فوری به رسانه های افغانستان نشود، طی شش ماه آینده هیچ رسانه یی در افغانستان فعال نخواهد ماند.

این فدراسیون تاکید کرد پس از سقوط دولت پیشین و تسلط دوباره طالبان بر افغانستان رسانه های افغانستان از لحاظ مالی و دسترسی به اطلاعات بسیار آسیب پذیر شده اند.

حجت الله مجددی از اعضای فدراسیون در کنفرانس مطبوعاتی در کابل گفت:«اخیرا بسیاری از رسانه ها بسته و خبرنگاران بیکار شده اند. بسیاری از خبرنگاران به مشاغل دیگر روی آورده اند اما بسیاری از آنها توان مالی پرداخت مصارف فامیل هایشان را ندارند.»

فدراسیون از سویی هم از وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی خواست کمیته بررسی خشونت علیه خبرنگاران را فعال کند و به خبرنگاران در دسترسی به اطلاعات کمک کند.

مقامات فدراسیون افزودند در نشستی که با یوناما داشته اند سازمان ملل وعده سپرد از شش صد میلیون دالری که اتحادیه اروپا برای کمک انسانی به افغانستان اختصاص داده به رسانه ها کمک کند.

عبدالحق عماد، رئیس نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی، اما در این کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد شش ماه زمان نیاز است تا بتوان از این چالش ها خارج شد.

باید گفت با تسلط دوباره طالبان بسیاری از مسئولین و ژورنالیستان افغان از ترس انتقام طالبان از کشور فرار کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا