سیاستِتیتر یک

فاکس نیوز به مناسبت ۱۱ سپتامبر؛ مردم امریکا از دولت خود در قبال افغانستان پاسخ بخواهند

فاکس نیوز در یادداشتی به مناسبت بیست و یکمین سالگرد حملات یازده سپتامبر که بهانه ای برای ورود نظامی امریکا به افغانستان بود، نوشته است شهروندان امریکا باید از دولت خود تغییر و پاسخگویی در مورد افغانستان بخواهند.

این تلویزیون امریکایی در یادداشت خود آورده است که «کمک ها باید متوقف شوند، تحریم ها علیه طالبان از سر گرفته شود و دولت امریکا باید مراقبت و حمایت از نیروهای امنیتی پیشین افغانستان را به عهده گیرد.»  

به نقل از افغانستان انترنشنال، «سکات من»، نویسنده این یادداشت می‌گوید دولت امریکا باید از جبهه مقاومت ملی افغانستان «که دولت قانونی افغانستان است» حمایت کند.

به گفته وی، «آنها بهترین گزینه برای ایستادگی در برابر تروریسم برخاسته از افغانستان هستند.»

در یادداشتی که فاکس نیوز به مناسبت حملات القاعده بر نیویورک منتشر کرده، آمده است شواهد معتبری وجود دارد که نشان می‌دهد القاعده در حال حاضر به طور کامل در حال احیای مجدد است.

این یادداشت می افزاید که ‌«جنگجویان خارجی از سوریه، عراق، شمال آفریقا و حتی جنوب شرق آسیا آشکارا در پایگاه های سابق ارتش افغانستان در قندهار و هلمند آموزش می‌بینند.»

نویسنده یادداشت گفته است «طالبان با این وضعیت کاملا سازگار هستند و تا آنجا پیش رفته اند که برای اعضای القاعده ویزه صادر کرده و به آنها اجازه می‌دهد آزادانه در سراسر کشور تردد کنند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا