• انتشار: 7 مارس 2018
  • ساعت: 21:50
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26859
پرینت

غیبت عطا محمد نور طی چهار روز گذشته!

یک مقام شورای ولایتی بلخ گفته که عطا محمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی و والی بلخ به مدت چهار روز می شود که در دفتر کارش حاضر نشده است.

افضل حدید رئیس شورای ولایتی بلخ می گوید که آقای عطا محمد نور چهار روز است که در دفتر کارش حضور نیافته و با مردم نیز ملاقاتی نداشته است.

وی می گوید این در حالیست که آقای عطا محمد نور پیش از این هر روزه با مردم برای رسیدگی به مشکلات شان دیدار داشت.

این گفته ها در حالی از سوی این عضو شورای ولایتی بلخ مطرح می گردد که چند روز پیش آقای عطا محمد نور میزبان معصوم استانکزی رئیس اداره امنیت ملی و سلام رحیمی رئیس اداره امور ریاست جمهوری در مزارشریف بود.

تنش ها میان ارگ و عطا محمد نور والی بلخ زمانی آغاز شد که ارگ ریاست جمهوری با انتشار بیانیه ای خبر از پذیرفتن استعفانامه ی آقای عطا از سمت ولایت بلخ داد.

عطا محمد نور در واکنش به این تصمیم دولت، آن را بی اساس خواند و اعلام کرد که وی تقریبا یک سال پیش استعفانامه اش را با قید پیش شرط هایی به رئیس جمهوری ارائه کرده بود، و هم اکنون که این پیش شرط ها از سوی دولت محقق نشده اند، استعفای او نیز فاقد اعتبار است.

آقای عطا نور پس از آن همواره در سخنرانی هایش عنوان کرده است که تشکیل دولت وحدت ملی اساسا بر یک توافق سیاسی استوار است، و از آنجایی که جمعیت اسلامی به عنوان یکی از طرف های اصلی این توافق سیاسی می باشد، سران دولت وحدت ملی صلاحیت برکناری وی را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.