سیاست

غنی کشتار غیرنظامیان در قندهار توسط طالبان را محکوم کرد

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌‌یی هدف قرار دادن افراد ملکی از سوی طالبان را در پنجوایی قندهار محکوم و آن را یک عمل تروریستی عنوان کرده است.

در خبرنامه‌ی ارگ آمده است: «امروز در منطقه زلخان ولسوالی پنجوایی ولایت کندهار در اثر انفجار ماین جاسازی شدۀ گروه طالبان، به شمول یک کودک، تعدادی از زنان و شمار دیگری از هموطنان ما شهید و زخمی گردیدند.

در خبرنامه آمده است رییس جمهور غنی ضمن محکوم کردن این رویداد از طالبان خواسته می‌خواهد که از خشونت و به خصوص جاسازی ماین های کنار جاده که عامل اصلی تلفات ملکی است دست بردارند.

رئیس جمهور غنی ضمن محکوم نمودن شدید این رویداد تروریستی، گفت: «طالبان در آستانه صلح و آغاز مذاکرات مستقیم با هیات مذاکره کنندۀ دولت جمهوری اسلامی افغانستان، باید از خشونت و به خصوص جاسازی ماین های کنار جاده که عامل اصلی تلفات ملکی می باشد، اجتناب ورزند و برای دستیابی به صلح پایدار و باعزت، به صدای دولت و لویه جرگه مشورتی صلح، لبیک گویند.»

این در حالی است که حوالی ساعت ۹ صبح امروز پنج شنبه، ۲۳ اسد ۴ غیر نظامی به شمول ۳ زن و ۱ طفل در نتیجه انفجار ماین جاسازی شده از سوی طالبان مسلح در ولسوالی پنجوایی قندهار کشته شدند و ۶ تن دیگر زخمی شدند.

این رویداد در منطقه زلخان ولسوالی پنجوایی هنگام رخ داده موتر حامل غیر نظامیان با ماین کارگذاری شده از سوی گروه طالبان در سرک عمومی برخورد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا