• انتشار: 11 می 2016
  • ساعت: 12:27
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 9528
پرینت

غنی: کاسا ۱۰۰۰ تنها پروژه نیست اراده دولت ماست

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری در دیدارش با امام علی رحمان اظهار کرد که کاسا ۱۰۰۰ تنها پروژه نیست، بلکه اراده ماست تا کشورهای جدا شده اسیا را با هم وصل کنیم.

آقای غنی گفت که ما از این پروژه پشتیبانی می کنیم و  تمامی موانع و مشکلاتی که در برابر بروژه کاسا ۱۰۰۰ وجود داشت برداشته شده است.

رییس جمهوری این سخنان را روز گذشته پس از مراسم افتتاح پروژه کاسا ۱۰۰۰ در یک نشست خبری در شهر دوشنبه ایراد کرد.

رییس جمهوری کشور در سخنان خود افزود، نظام های تولید انرژی که تنها در چارچوب ملی مطرح می شد، حالا منطقوی می شوند تا از منابع سرشار طبیعی تاجکستان برای رفاه تمام منطقه استفاده شود.

غنی تاکید کرد که تامین ارتباط مواصلاتی تاجکستان با آسیای جنوبی از اهداف اصولی دولت وحدت ملی است که هر قدر مناسبات اقتصادی وسیع تر می شود، پیمانه اعتبار زیادتر خواهد شد.

در همین حال امام علی رحمان، رییس جمهوری تاجکستان گفت که در دو روز آینده، افتتاح آغاز کار پروژه کاسا ۱۰۰۰ نشانه ی تلاش ها و همکاری های مشترک و هدفمند کشورش در سطح منطقه، خواهد بود.

آقای رحمان گفت که تطبیق این پروژه برای منطقه ارزش و برای پیشرفت و رفاه زندگی موثر است.

رحمان تاکید کرد که تاجکستان خواستار همکاری بین المللی با افغانستان در عرصه های اقتصادی، تجارتی، سرمایه گذاری و تخنیکی است.

همچنان او افزود که در شرایط کنونی افغانستان و تاجکستان منافع مشترک زیادی دارند که برای امنیت، ثبات و پیشرفت هر دو کشور و تمام منطقه موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.