• انتشار: ۲ سرطان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۰۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 59752
پرینت

غنی و عبدالله امروز چهارشنبه به امریکا می روند

قرار است این هیات اعزامی افغانستان روز جمعه چهارم سرطان با جوبایدن رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار کنند.

قرار است اشرف غنی در راس یک هیأت عالی رتبه دولتی ۲۱ نفره به شمول عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی بنا به دعوت جوبایدن رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه دوم سرطان عازم آن کشور شود.

قرار است در این سفر غنی و عبدالله را «رولاغنی همسر رئیس جمهورغنی، محمد حنیف اتمر وزیر امورخارجه، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری،

حمدالله محب مشاور امنیت ملی، شهرزاد اکبر رئیس کمیسیون مستقل حقوق بشر، عادله راز نماینده دائمی افغانستان در سازمان ملل متحد، فاطمه گیلانی و حبیبه سرابی از اعضای شورای عالی مصالحه ملی، وحید عمر، عتیق الله عاطفمل، عمر صمد، سهراب احمد، اسماعیل میاحیل، اسدالله طرزی، احمدظاهر انوری، شیرعلم ابراهیمی، سمیع الله اسدی، سهیل رامین، عبدالصبور رسولی و معصوم حسینی همراهی کنند.

با این حال شماری از مقامات مردم هزاره و ازبیک در باره ترکیب هیات اعزامی به آمریکا انتقاد کرده و گفته اند ارگ در این مورد تبعیض گونه عمل کرده زیرا از دو قوم بزرگ در این هیات حضور ندارند.

مقامات در ریاست جمهوری مساله اصلی مورد بحث در این سفر را حمایت و جلب کمک برای تمویل نیروهای امنیتی خوانده اند.

قرار است این هیات اعزامی افغانستان روز جمعه چهارم سرطان با جوبایدن رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار کنند.

براساس برخی از گزارش ها جوبایدن در این دیدار مسئله ایجاد حکومت ائتلافی با حضور طالبان را با مقامات افغانستان پیشکش خواهد کرد، این در حالیست که گفتگوهای بین الاافغانی در دوحه قطر متوقف است و طالبان به شدت جنگ در شمال کشور افزوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.