• انتشار: ۱۵ حمل ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۱:۵۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 33453
پرینت

غنی و رهبران سیاسی افغانستان با زلمی خلیل‌زاد در کابل دیدار کردند

رئیس ‌جمهور غنی و شماری از شخصیت‌های سیاسی و جهادی کشور روز گذشته با زلمی‌خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان دیدار و در مورد تلاش‌های صلح بحث و گفت‌وگو کردند.

 در این دیدار در مورد اقدمات بعدی در روند صلح بحث صورت گرفت.

در همین حال آقای غنی نیز در توئیتی گفته است که در این نشست جان بس، سفیر امریکا در افغانستان و اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای مأموریت حمایت قاطع نیز حضور داشته‌اند.

همچنان در این دیدار عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور، سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، حامدکرزی، رییس‌جمهوری پیشین، محمد محقق، معاون دوم ریاست اجراییه، محمدکریم خلیلی، رییس شورای عالی صلح، محمدعمر داوودزی، رییس دبیرخانه‌ی شورای عالی صلح، عبدالرب رسول سیاف و گلبدین حکمتیار، از رهبران جهادی، صلاح‌الدین ربانی، سرپرست وزارت امور خارجه، عبدالروف ابراهیمی، رییس پیشین مجلس و فضل فضلی، مشاور رییس‌جمهوری کشور نیز از رهبران و شخصیت‌های سیاسی‌ای بوده‌اند که در این نشست حضور داشته‌اند.

این در حالی است که آقای خلیل‌زاد که در جریان ششمین دور از سفرهایش به افغانستان و کشورهای منطقه قرار دارد، روز یک‌شنبه (۱۱ حمل) به کابل آمده بود یک روز بعد با رهبران حکومت افغانستان و شبکه‌ی زنان و رهبران سیاسی کشور از جمله عبدالرب رسول سیاف، عمر زاخیلوال، حکمت‌خلیل کرزی، محمدعمر داوودزی و… نیز دیدار کرد.

وی در این نشست‌ها در رابطه با تلاش‌های جاری صلح، مذاکرات قطر، سفرهای اخیرش و پیشرفت‌ها و چالش‌های صلح سخن گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.