سیاست

غنی و تداوم عزل و نصب‌های سلیقه‌ای/ هفت سفیر تازه افغانستان به کشورهای دیگر معرفی شد

حکومت به تازگی نام هفت سفیر افغانستان به کشورهای مختلف را اعلام کرده‌است.

براساس اعلام برخی منابع و طبق تصمیم حکومت نعمت سائر، جنرال قنسول افغانستان در شهر بن، به عنوان  سفیردر آلمان، هلینا ملکیار، کمیشنر کمیته مستقل مبارزه با فساد اداری به عنوان سفیر در ایتالیا، عباس نویان، عضو پیشین مجلس نمایندگان به عنوان سفیر در سویدن، حسن سروش، رییس اقتصادی وزارت امور خارجه به عنوان  سفیر در کانادا، یوسف غفورزی، مستشار نمایند‌گی دیپلماتیک افغانستان در نیویورک به عنوان  سفیر در  نروژ، محب سپین‌غر، رییس انستیوت دیپلوماسی به مالزی و شهزادگل، آریوبی وزیر پیشین مخابرات، به جمهوری چک، گماشته شده‌اند.
 
 از سویی هم، رییس‌ اجرایی طی سخنانی به تازگی گفته که در جریان بسیاری از عزل و نصب‌ها قرار ندارد.

داکتر عبدالله افزوده است به عنوان رئیس اجرایی وقتی با یکی از وزرا که وظیفه‌اش ختم شده بود اما وی از آن بی‌خبر بود روبرو شده بسیار خجالت کشیده‌است.

رئیس اجرایی می‌گوید: «وقتی با این وزیر صاحب روبرو شدم، وی از من پرسید که در جریان ختم وظیفه‌اش هستم یا نه! من پاسخ دادم که از ماجرای ختم وظیفه‌ی آن وزیر خبر ندارم. بسیار خجالت کشیدم!»

 
 داکتر عبدالله عبدالله همچنین گفته بود: « که وزیران برکنار شده، خبر برکناری خودرا از شبکه‌های اجتماعی خبر می‌شوند. جای تأثرهمین است که وقتی در کابینه تغییرات میاید مردم افغانستان به شمول وزرای مربوط از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاع حاصل پیدا می‌کنند.»
 
این در حالی است که رییس‌جمهور غنی، در چند روز اخیر در شرایطی‌که دورۀ کاری‌اش بر اساس قانون به پایان رسیده‌است، شماری از وزیران کابینه را برکنار و چهره‌های تازه‌ای را به‌جای آنان گماشته‌است.
 
آقای غنی، در تاریخ سوم ماه جوزا شهزاد گل آریوبی را از وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی برکنار و محمد فهیم هاشیمی را به‌جای او به عنوان سرپرست و نامزدوزیر این وزارت معرفی کرد.
 
در چهارم ماه جوزا، رییس‌جمهور حکمی دیگری را صادر کرد و عبدالتواب بالاکرزی را به‌جای نجیب‌الله خواجه عمری در وزارت تحصیلات عالی گماشت.
 
رییس‌ اجرایی همچنین گفته بود تا برگزاری انتخابات اگر تغییراتی در نهادهای دولتی به وجود آید، «تصمیم سیاسی» خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا