اجتماعیسیاست

غنی: نقش زنان در توسعه اقتصاد خانواده ارزنده است

ارگ با نشر خبرنامه ای نگاشته است که آقای غنی در این دیدار گفته نبود بازار بین المللی برای صنایع دستی زنان افغانستان مشکلاتی را ایجاد کرده و از سازمان ملل خواسته است که در این زمینه همکاری کند.

در خبرنامه همچنین به نقل از رییس جمهوری ذکر شده است که دستاوردهای زنان کافی نیست و باید در این راستا کارهای بیشتری صورت بگیرد.

در این دیدار خانم فومزل ملامبو، مسوول عمومی اداره زنان سازمان ملل متحد گفته است که از تصامیم دولت در رابطه به بهبود وضعیت زنان حمایت می کند و آماده ی هرگونه همکاری در این راستا است.

خانم ملامبو روز گذشته به کابل آمد و با رییس جمهوری و عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت دیدار و در مورد وضعیت زنان کشور گفتگو کرده است.

بانو فومزیل ملامبونو گفته که برای رسانیدن زنان افغان به خود کفایی، تلاش ها شده و امیدوار است که با مساعد ساختن زمینه آموزش های مسلکی برای بانوان، آنان را کمک کنند تا به خود کفایی برسند.

رییس جمهور گفته که وزارت زراعت و سایر وزارت خانه ها در زمینه توانمند سازی اقتصادی زنان کشور نیز فعالیت های چشمگیری را انجام داده اند.

آقای غنی نیز علاوه کرده که دولت در رابطه به بهبود حق مدنی زنان نیز تلاش های زیادی کرده است و در زمینه های ترتیب سند های تولد، عروسی، طلاق، وراثت و ملکیت زنان، توجه خاصی صورت گرفته است.

وی گفته که به خاطر بررسی وضعیت زندانیان زن، کمیسیون خاصی را موظف کرده و اکنون ۸۰۰ زندانی زن در محابس و توقیف خانه ها بسر می برند و زنان که جرایم خفیف داشتند، رها شده اند.

در نشستی که جامعه جهانی در کابل برگزار کرده بود، تاکید شده بود که باید حضور زنان در نهادهای دولتی بیشتر شود و دولت نیز در قسمت توانمند سازی زنان تلاش کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا