• انتشار: 16 ژانویه 2020
  • ساعت: 11:57
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 40924
پرینت

غنی: مشکلات مردم باید صریح بیان شود

اشرف غنی در دیدار با باشندگان ولسوالی ده سبز کابل و نواحی ۱۸ و ۱۹ شهرداری، گفته که مشکلات را بدون سانسور مطرح کنید تا برای رفع آن اقدامات جدی و موثر صورت بگیرد.

در این دیدار در نخست برخی تنفذین مناطق و اصناف مختلف صحبت کرده و مشکلات شان را با رییس جمهور غنی در میان گذاشتند.
آنان مشکلات و راه‌های حل خویش را در زمینه‌های ایجاد حوزۀ پولیس در ناحیۀ هژدهم، شفاخانه، دانشگاه، سالون فاتحه خوانی، پارک‌ها و ورزشگاه، نبود ترانسپورت و برق منظم، سرک‌های اسفالت ناشده، غصب زمین، ناامنی، بی‌عدالتی، عدم توجه به معارف، حقوق زنان و خشونت با آنان، کمبود آب، محیط زیست نامناسب، ایجاد حوزه‌های معارف در ناحیه های ۱۸ و ۱۹ و مشکل مواد مخدر با رییس جمهور شریک ساختند.
رییس جمهورغنی گفت: تشخیص و پیام مردم این است که مسئولین در مقابل اهالی ولسوالی ده سبز چشم بینا، گوش شنوا و دست کارا نداشته اند، این وضعیت به هیچ وجه قابل قبول نیست.
رییس جمهور غنی با اشاره به غصب زمین گفت: غاصب دیگر جای ندارد، در مقابل آنان اقدامات جدی صورت می‌گیرد. افراد مسلح غیر مسئول، یا مسئول و یا هم خلع سلاح می‌شوند؛ چون حوصله ملت دیگر به سر رسیده است. وی افزود که هیچ فرد بالاتر از قانون نیست. وقتی در مقابل دشمنان افغانستان می‌جنگیم، نباید در مقابل زورگویان بی‌تفاوت بمانیم.
محمد اشرف غنی به مسئولان دستور داد که ولسوالی ده‌سبز باید برای سرمایه‌گذاری آماده گردد و به ساحه‌ انکشافی مبدل شود. وی افزود که در سه سال آینده، مشکلات معارف، آب و برق به گونه‌ اساسی حل می‌شود.
رییس جمهور خاطرنشان کرد که برای باشندگان ولسوالی ده‌سبز تسهیلات زندگی، زمینه‌ کار و محیط زیست فراهم شود و باغ‌داری در آن تامین گردد، زیرا برای ما ارزش حیاتی دارد.
رییس جمهور کشور با تاکید گفت: وزارت معارف باید پاسخگو باشد که ولسوالی ده سبز چه مشکل دارد که مانند شماری از ولایات با آن برخورد دوگانه صورت می‌گیرد. دستگاه حکومتی باید مطابق دیدگاه رییس جمهور فعالیت کند.
رییس جمهور غنی گفت که مردم به گونه‌ واضح، قاطع و همه جانبه اصلاحات می‌خواهند، ما برای اصلاحات زمینه را فراهم کرده‌ایم و من اصلاحات را می‌آورم، اما کسانی که در برابر اصلاحات موانع ایجاد می‌کنند، به مردم پاسخ بگویند.

وی در اخیر سخنانش افزود: می‌خواهم که مردم کاستی‌ها و مشکلات را بدون سانسور به گونه آزادانه مطرح نمایند تا به منظور حل آن، اقدامات به موقع صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.