• انتشار: 9 اکتبر 2019
  • ساعت: 12:55
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 38522
پرینت

غنی: فساد در تمام سطوح باید بررسی شود

رییس‌جمهور غنی در مراسم معرفی رییس ادارۀ بازرس افغانستان گفت فساد و سوءاستفاده از منابع مادی و معنوی باید در تمام سطوح بررسی شود.

آقای غنی گفت: «وظیفه اول رییس‌جمهور تطبیق قانون است و من افتخار می‌کنم که نهادهای عدلی و قضایی کشور تحت مدیریت مدبرانۀ مسئولین مربوطه، وظایف شان را در چوکات قوانین نافذۀ کشور انجام می‌دهند.»

وی افزود حکومت افغانستان در راستای مبارزه با فساد پیشرفت‌های چشمگیری داشته و نیاز است تا تلاش‌ها در این خصوص تسریع گردد.

او گفت: هر ادعایی‌که در مورد مقامات دولتی به شمول رئیس جمهور وجود داشته باشد، قابل بازرسی است و ضرورت ایجاد ادارۀ بازرس افغانستان همین بود که سؤاستفاده های مادی و معنوی مورد بررسی قرار گیرد.

اشرف‌غنی از خانم غزال حارس که مسئولیت این ادارۀ مهم را پذیرفت، تشکر کرد و به تمام ادارات هدایت داد تا همکاری لازم را با موصوف انجام دهند.

سپس غزال حارس گفت: «تعهد می کنم که با قاطعیت و بیطرفی کامل و در روشنایی قوانین نافذۀ کشور و پالیسی های دولت جمهوری اسلامی افغانستان، وظیفه خویش را به پیش ببرم.»

وی گفت پدیدۀ فساد، پیچیدۀ بوده و اثرات ناگوار در جامعه به جا می گذارد و متاسفانه روند حکومتداری و در مجموع مردم سالاری را با چالش مواجه کرده است.

بارزس افغانستان گفت مبارزه با فساد زمانگیر است، اما تلاش می کنیم که وظایف خویش را به وجه احسن انجام دهیم تا اعتماد مردم به دولت اعاده گردد.

غزال حارس رئیس ادارۀ بازرس افغانستان در اخیر سخنانش بر حمایت‌ سیاسی و مردمی در راستای مبارزه با فساد تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.