• انتشار: 14 می 2016
  • ساعت: 16:01
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 9581
پرینت

غنی خواهان همکاری بیشتر نظامی بریتانیا شد

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری در دیدارش با مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا خواهان همکاری بیشتر نظامی شد.

آقای غنی از وزیر دفاع بریتانیا خواسته است که در زمینه بالا بردن ظرفیت نیروهای امنیتی و دفاعی و افزایش امکانات جنگی به نیروهای امنیتی کشور کمک کند.

رئیس جمهوری از وزیر دفاع بریتانیا خواسته که به خاطر جذب بیشتر محصلان افغان در اکادمی نظامی سندهرست بریتانیا همکاری بیشتر صورت گیرد.

در این دیدار، دو طرف در مورد تأمین امنیت، ثبات افغانستان و منطقه بحث و تبادل نظر کرده است.

گفتنی است که آقای غنی با افسران افغان که در اکادمی نظامی سندهرست بریتانیا مصروف فراگیری آموزش‌های پیش رفتۀ نظامی هستند نیز دیدار کرد و صحبت‌های آنان را استماع نمود.

دانشجویان افغان به رئیس جمهوری اطمینان دادند که با تلاش‌های پیگیرانه سعی خواهند کرد، تا آنچه را که در این اکادمی می‌آموزند به نظامیان کشور انتقال دهند و در عرصۀ عمل نیز پیاده سازند.

رئیس جمهوری از مسؤلین اکادمی نظامی “سندهرست” بریتانیا خواست که در زمینۀ افزایش شمار استادان با توجه به کیفیت آموزشی این نهاد با اکادمی افسران جوان افغانستان همکاری نمایند.

فرمانده عمومی اکادمی نظامی سندهرست در زمینه به رئیس جمهور کشور اطمینان همکاری سپرد.

اکادمی نظامی سندهرست بریتانیا، اکادمی افسران جوان افغانستان را در بخش تخنیکی همکاری می‌نماید و استادان ورزیدۀ نظامی‌اش را جهت ارتقای ظرفیت افسران کشور، به افغانستان می‌فرستد. افسران و نظامیان کشور در این اکادمی آموزش‌های پیش رفتۀ نظامی را فرا می‌گیرند که معادل به آموزش‌های اکادمی نظامی سندهرست بریتانیا می باشد.

محمد اشرف غنی بعد سفر دو روزه خود به بریتانیا امروز به کشور برگشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.