• انتشار: 28 آگوست 2017
  • ساعت: 13:40
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23854
پرینت

غنی حکمی را برای مصونیت اماکن مذهبی سیک‌های ننگرهار امضا کرد

محمد اشرف غنی در دیداری که با شهروندان سیک کشور داشت، پیرامون رسیدگی به مطالبات هندوها و سِک‌های ولایت ننگرهار حکمی را به امضا رسانید.

این حکم چهار ماده ای که امروز دوشنبه ۶ سنبله به امضا رسید، تلاش برای مصون ماندن اماکن مذهبی سیک ها و هندوهای ولایت ننگرهار است.

مواد حکم

ماده ۱: اداره مستقل ارگان های محل و ادارات ذیربط مکلف اند تا ساحه تجارتی ملکیت شاروالی ننگرهار جوار درمسال اهل هنود و سک ها را به منظور تامین مصؤنیت ساحه مذهبی اهل هنود و سِک ها در بدل قیمت به نرخ بازار آزاد بعد از طی مراحل قانونی بفروش برسانند.

ماده۲: استفاده تجارتی از ساحه مذکور ممنوع دانسته می شود و به این منظور ادارات ذیربط مکلف اند تا مراحل قانونی تعدیل ساحه تجارتی را به ساحه مذهبی طی مراحل نمایند.

ماده۳: اداره اراضی افغانستان مکلف است تا قرارداد اجاره زمین تحت نام کوتی باغ واقع قریه سلطان پور ولسوالی سرخرود ولایت ننگرهار را مطابق مواد قرارداد اجاره فعلی با جانب اجاره گیرنده به دلیل واگذاری آن به جانب اهل هنود و سک ها جهت استفده مذهبی فسخ نماید.

ماده۴: ادراه اراضی افغانستان مکلف است تا حسابات قبلی باغ مذکور را با جانب اهل هنود و سک ها تصفیه و قرارداد اجره آرا جهت ادای مراسم مذهبی با اهل هنود وسک ها طی مراحل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.