• انتشار: 20 اکتبر 2019
  • ساعت: 11:54
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38816
پرینت
برای غم شریکی با خانواده های حمله تروریستی روز جمعه

غنی به ننگرهار رفت

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز به خاطر غمشریکی با فامیل های قربانیان حادثه تروریستی در مسجد جامع منطقه جودری ولسوالی هسکه مینه ننگرهار، به این ولایت سفر کرد.

ارگ ریاست جمهوری گفت رئیس جمهور محمد اشرف غنی به خاطر غم شریکی با خانواده قربانیان حمله روز جمعه به ننگرهار رفته است.

ارگ ریاست جمهوری امروز یک شنبه (۲۸ میزان) در یک اعلامیه گفت رئیس جمهور محمد اشرف به خاطر غم شریکی با خانواده قربانیان حمله تروریستی روز جمعه در یک مسجد در ولسوالی هسکه مینه ولایت ننگرهار به آن ولایت رفته است.

در این اعلامیه آمده است: “محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز به خاطر غم شریکی با فامیل های قربانیان حادثه تروریستی در مسجد جامع منطقه جودری ولسوالی هسکه مینه ننگرهار، به آن ولسوالی رسید.”

انفجار در یک مسجد در منطقه‌ی «جودره» ولسوالی هسکه مینه ولایت ننگرهار حوالی ساعت ۱:۳۰ دقیقه‌ی روز جمعه گذشته (۲۶ میزان) هنگام نماز جمعه رخ داد که در آن ۶۶ تن جان باخته و ۳۸ تن دیگر زخمی شدند.

مقام‌های محلی می‌گویند در این انفجار سقف مسجد فرو ریخته و احتمال دارد شماری از نمازگزاران به خاطر گیر ماندن زیر آوار ها کشته شده باشند.

این حمله واکنش های زیادی داخلی و خارج را در پی داشت. «آنتونیوگوترش»  دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی کشته شدن نمازگزاران در مسجد ننگرهار را محکوم و نوشت عاملان این حمله باید جوابگو باشند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم این اقدام تروریستی را محکوم کرده و با دولت و مردم افغانستان ابراز همدردی نموده است.

وزرات خارجه پاکستان نیز در پپامی نوشت ، اسلام آباد انفجار  چند بمب در مسجدی در استان ننگرهار که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از شهروندان این کشور شد  را به شدت محکوم می کند

«جان بس» سفیر آمریکا در افغانستان نیز در واکنش به حمله تروریستی به مسجدی در ننگرهار آن را محکوم کرد و با مردم ا فغانستان ابراز همدردی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.