• انتشار: 7 سپتامبر 2016
  • ساعت: 19:00
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 13153
پرینت

غنی: بحث انتخابات و توزیع شناسنامه های الکترونیکی تا دو هفته دیگر حل می شود

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری، گفته است که بحث توزیع شناسنامه های الکترونیکی و اصلاحات انتخاباتی تا دو هفته دیگر حل خواهد شد.

آقای غنی در دیدارش با بزرگان و نمایندگان کوچی ها که در ارگ شام دیروز برگزار شده بود، این اظهارات را بیان کرده است.

در خبرنامه ای که از سوی دفتر ریاست جمهوری منتشر شده است، امده که کوچیان نیز از رئیس جمهوری خواهان توزیع شناسنامه های الکترونیکی و انتخابات شده اند.

همچنین در خبرنامه آمده است که در این دیدار بزرگان کوچی ها پیشنهاد کردند که حکومت در توسعه مالداری، ایجاد لیلیه به مکاتب، توزیع زمین به کوچی ها، انتخابات شفاف، جذب کدرهای کوچی، اهدای سهم برای کوچیان در برنامه همبستگی ملی و حقوق کوچیان توجه نماید.

به نقل از خبرنامه، دلاور فیضان، رییس انسجام امور کوچیان صحبت کرده گفت که در زمینه توسعه مالداری کوچی ها توجه صورت گیرد و چراگاه ها و زمین در اختیار شان گذاشته شود.

پیش از این نیز، کوچیان در یک سمینار دو روزه خواستار برگزاری انتخابات و سهم بیشتر کادرهای کوچی در اداره حکومت شده بودند.

رییس جمهوری پس از شنیدن صحبت های نمایندگان کوچی ها، از آنان تشکر کرد که به جای شکایات، خواست های شان را به طور واضح بیان کردند.

غنی افزود، کوچیان از طریق کاروان های تجارتی در داخل و خارج از کشور وسیله وصل افغانستان بوده اند و آنان در زمینۀ رشد اقتصادی و تجارتی و تبادله اموال نیز نقش اساسی داشتند.

او اضافه کرد، از اثر عدم توجه به کوچیان، نه تنها که زندگی آنان به مشکلات مواجه شده، بلکه در زمینه صادرات افغانستان نیز تاثیرات منفی برجا گذاشت و افغانستان اکنون به ارزش میلیون ها دالر گوشت و لبنیات از خارج وارد می کند.

رییس جمهوری همچنین به وزارت احیا و انکشاف دهات هدایت داد که در برنامه میثاق شهروندی کوچیان را نیز سهم دهد.

همچنان او به وزارت های معارف، صحت عامه و زراعت ومالداری با تاکید هدایت داد، که ریاست های مربوط کوچیان بیشتر از پیش فعال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.