سیاست

غنی با لوی درستیز امریکا دیدار کرد/ امریکا به صورت دوامدار نیروهای امنیتی را تجهیز و تمویل می کند

ریاست جمهوری خبرنامه ای را منتشر کرده است که در این دیدار هر دو جانب در مورد تقویت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، مبارزه با تروریزم و مسایل منطقوی بحث و تبادل نظر کردند.

به نقل از خبرنامه، جنرال دانفورد به رئیس جمهوری اطمینان داده است که کشورش پشتیبانی و کمک‌های دوامدار در زمینه تمویل، تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان انجام دهد.

در خبرنامه نگاشته شده که او همچنین از تلاش‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بخصوص قوای خاص که در شرایط دشوار دستآوردهای قابل ملاحظه داشتند، ستایش نموده، گفت که قوای خاص افغانستان از عالی ترین نهاد ها در منطقه است.

در خبرنامه همچنین نگاشته شده است که در مقابل رئیس جمهوری ضمن تشکری از همکاری‌های ایالات متحده و سایر همکاران بین‌المللی در عرصه‌های مختلف به خصوص تمویل، تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و آوردن اصلاحات در این نهادها، گفت که قوای خاص افغانستان از بهترین‌های منطقه است و ما خواهان تقویت بیشتر این نیروها و همچنان تقویت و تجهیز بیشتر قوای هوایی کشور هستیم.

رئیس جمهور گفته که تروریزم خوب و بد وجود ندارد و این پدیده شوم، دشمن تمام بشریت است و ما از سایر کشورها می‌خواهیم که در راستای مبارزه با تروریزم در همین مسیر حرکت کنند.

گفتنی است که امریکا امروز نیز ۱۰ فروند هلیکوپتر دیگر به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور کمک کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا