• انتشار: 26 ژانویه 2021
  • ساعت: 18:36
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53806
پرینت

غنی با بیل گیتس در مورد مبارزه با پولیو گفت و گو کرد

غنی و کیتس در این کنفرانس ویدیویی نسبت به این که در جریان سال گذشته موارد ابتلا به بیماری فلج کودکان در افغانستان چند برابر شده است، ابراز نگرانی کردند؛ زیرا طالبان به کارکنان واکسن پولیو در مناطق تحت کنترل‌شان اجازه ندادند.

رئیس جمهور غنی شام روز دوشنبه، ششم دلو با بیل گیتس، بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت و بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس در مورد مبارزه با پولیو یا فلج کودکان، گفت‌وگو کرد.

این گفت‌وگو از طریق ویدیو کنفرانس انجام شد.

طبق اعلام ارگ ریاست جمهوری، دو طرف در این کنفرانس ویدیویی نسبت به این که در جریان سال گذشته موارد ابتلا به بیماری فلج کودکان در افغانستان چند برابر شده است، ابراز نگرانی کردند؛ زیرا طالبان به کارکنان واکسن پولیو در مناطق تحت کنترل‌شان اجازه ندادند.

ارگ گفته است که در این نشست، درباره اصلاحات در روند تطبیق واکسن پولیو و افزایش امکانات در این زمینه بحث‌های همه جانبه صورت گرفته است.

طبق معلومات وزارت صحت عامه، در سال ۲۰۲۰ میلادی ۵۶ واقعه مثبت پولیو در کشور ثبت شده است که حدود ۷۵ درصد آن مربوط مناطق غیرقابل دست‌رس برای تطبیق کمپین خانه‌به‌خانه واکسن پولیو بوده است. طالبان متهم هستند که مانع اجرای کمپین خانه‌به‌خانه تطبیق ویروس پولیو شده‌اند. در جریان سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا نیز چندبار واکسن پولیو تطبیق نشد.

در جریان سال جاری میلادی تاکنون هیچ واقعه مثبت پولیو گزارش نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.