• انتشار: 17 اکتبر 2019
  • ساعت: 13:33
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 38746
پرینت

غنی: افزایش صادرات به استاندارد سازی معیاری بستگی دارد

رییس‌جمهور غنی در جلسۀ با مسئولین اداره ملی استاندارد، گزارش اجراات این اداره در بخش‌های استاندارد سازی، ارزیابی مطابقت اجناس و خدمات با استندردها، صدور تصدیق نامه کیفی و علامت استاندارد، مترولوژی و ایجاد سیستم لابراتواهای مرکزی، را استماع نمود.

ارگ در خبرنامه‌یی نوشت مسئولین اداره ملی استاندارد چالش‍‌های این اداره و پیشنهادات‌شان را نیز با رییس جمهور شریک ساختند و بر اصلاحات ساختاری و افزایش بودجه این اداره تاکید کردند.

رییس جمهور کشور از اجراات اداره ملی استاندارد قدردانی کرد و گفت به خاطر رقابت بهتر محصولات افغانی در بازارهای جهانی، نیاز است تا کیفیت محصولات مطابق مقررات و معیارهای جهانی عیار گردد. وی مسئولین اداره ملی استندرد را موظف ساخت تا طرح های مشخص تدوین استندردها را با توجه به نیازمندی های بازار روی دست گیرند، تا خدمات و محصولات افغانی مصؤن، باکیفیت و در مطابقت با مقررات و معیارهای جهانی عیار گردد.

رییس جمهور غنی با اشاره به ضرورت افزایش صادرات کشور، گفت افزایش صادرات کشور بستگی به معیاری سازی تولیدات داخلی کشور دارد و نیاز است تا اداره ملی استاندارد روی اقلام عمده صادراتی کشور تمرکز جدی نماید، تا زمینه رقابت بهتر محصولات افغانی در بازارهای جهانی فراهم گردد.

همچنان رییس جمهور گفت طرح های پشنهادی اداره ملی استاندارد نیاز به تحلیل بیشتر دارد تا یک تصویر واضح و نتایج قابل قبول ارائه گردد و در روشنایی آن تصمیم اتخاذ گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.