• انتشار: 7 اکتبر 2019
  • ساعت: 07:59
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 38424
پرینت
اختلاف غنی و عبدالله در مورد سخنگوی وزارت خارجه

غنی، احمدی را برکنار کرد/ عبدالله دستور به ماندن داد

اختلاف غنی و عبدالله یک بار دیگر در ارتباط با واکنش ارگ و سپیدار به سخنان اخیر سخنگوی وزارت خارجه در مورد سفر هیات طالبان به پاکستان خود را نشان داد.

شام روز یکشنبه (۱۴ میزان ۱۳۹۸) رییس جمهور غنی، با اصدار حُکمی سخنگوی وزارت خارجه را به دلیل اظهاراتش در مورد نشست گروه طالبان با مقام‌های پاکستانی در اسلام‌آباد، برکنار نمود.

ساعتی پس از آن عبدالله عبدالله، رییس اجراییه در واکنش به برکناری سخنگوی وزارت خارجه اعلامیه‌ی صادر نمود که در آن گفته شده است که صبغت‌الله احمدی،‌ سخنگوی وزارت خارجه کماکان به کارش ادامه دهد.

در اعلامیه آمده است: «آقای صبغت الله احمدی سخنگوی وزارت امورخارجه در حمایت از پروسه صلح موقف وزارت خارجه را بیان کرده است. انتصابات و برطرفی‌ها را در این موقع تنها می‌توان با انتخابات مرتبط دانست. بناء وی تا نهایی شدن نتیجه‌ی انتخابات به کارش ادامه می‌دهد.

در بخش دیگری از اعلامیه آمده است موضوعات مربوط به سیاست خارجی و موقف دولت افغانستان در این موارد مهم نیاز مند بحث و توافق در بالاترین سطح حکومت می‌باشد تا تمام بخش‌های حکومت از یک موقف واحد برخوردار باشند و با صدای واحد صحبت نمایند.

این در حال است که در پی سفر اخیر هیئت طالبان به پاکستان، صبغت احمدی سخنگوی وزارت خارجه گفته بود وزارت خارجه از تلاش‌های پاکستان برای صلح افغانستان و میزبانی از این گروه استقبال می‌کند.

اما ارگ ریاست‌جمهوری از میزبانی پاکستان از طالبان انتقاد کرده گفته بود این کار خلاف تمام اصول میان دو کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.