• انتشار: 24 ژانویه 2021
  • ساعت: 12:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 53692
پرینت

غضنفر گروپ ۱۰۰ میلیون دالر به حکومت بدهکار است

غضنفر گروپ ۱۲ سال پیش ۶۵ میلیون دالر را از کمک‌های کشور جاپان از وزارت مالیه به دست آورد که باید دوباره آن را بر می‌گرداند؛ اما با گذشت ۱۲ سال، آن را به خزانه‌ی دولت برنگردانده است و حالا بدهکاری این شرکت با ۱۸ درصد تکانه و جریمه به بیش از ۱۰۰ میلیون دالر می‌رسد.

یافته‌های روزنامه‌ی هشت صبح، نشان می‌دهد بدهکاری شرکت غضنفرگروپ، وزرات دفاع را با کمبود بودجه در سال ۱۳۹۹ مواجه کرده و این وزارت از وزارت مالیه خواستار ۱۶ میلیون دالر شده است.

بر اساس گزارشی که روز یک‌شنبه (۵ دلو) به نشر رسید، غضنفر گروپ ۱۲ سال پیش ۶۵ میلیون دالر را از کمک‌های کشور جاپان از وزارت مالیه به دست آورد که باید دوباره آن را بر می‌گرداند؛ اما با گذشت ۱۲ سال، آن را به خزانه‌ی دولت برنگردانده است و حالا بدهکاری این شرکت با ۱۸ درصد تکانه و جریمه به بیش از ۱۰۰ میلیون دالر می‌رسد.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع در سال ۱۳۹۹ با کمبود بودجه مواجه شده است و دلیل آن بدهکاری شرکت غضنفر گروپ در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ خوانده شده و از وزارت مالیه برای جبران کمبود بودجه، درخواست پول کرده است.

حالا شرکت غضنفر گروپ تلاش دارد در بدل بدهکاری‌اش، تجهیزات و اجناس این شرکت را که مربوط حکومت می‌شود و بسیاری از آن‌ها فرسوده شده و به درد نمی‌خورد، بدهد که وزارت مالیه آن را پذیرفته است.

از سویی دیگر، چهار شرکت کوچک به نام‌های «زمری سمیع، رنا خسرو، فردوسی بلخ و پسرلی شرافت» که زیر مجمع غضنفر گروپ فعالیت دارد، با وجود بدهکاری و عدم پرداخت مالیه‌ی شان در چند سال گذشته، قراردادهای چند میلیونی را از حکومت گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.