• انتشار: 12 نوامبر 2018
  • ساعت: 14:13
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 30434
پرینت

غزنی و بلخ نیز در حمایت از جنبش بیداری به پا خواستند

در ادامه اعتراض مدنی مردم کابل نسبت به پروژه نا امن سازی هزاره جات صدها نفر از شهروندان غزنی و دانشجویان مزار شریف نیر دست به اعتراض زدند.

به گزارش رها، صدها نفر از شهروندان غزنی نیز امروز دوشنبه در مقابل مقر والی و شورای ولایتی، دست به اعتراض زده و خواهان توجه صادقانه مقامات برای رفع تهدیدات امنیتی این ولایت به‌خصوص مهار تهدیدات امنیتی چند روز اخیر در ولسوالی های امن جاغوری و مالستان شدند.
دانشجویان دانشگاه بخل نیز با تعطیل کردن کلاسها با پلاکاردهای در دست گرفته بدر شهر مزار شریف در حمایت از تظاهرات کنندکان کابل دست به تظاهرات زدند.
این دانشجویان از بی‌توجهی حکومت در امر اکمال نیروها و اعزام کمک به این مناطق انتقاد کرده، خواستار رسیدگی فوری برای تأمین امنیت ، ارزگان خاص، جاغوری و مالستان شدند.
بر اساس گزارش ها، در حال حاضر تظاهرات دانشجویان در نزدیکی ساختمان شورای ولایتی بلخ و به صورت مسالمت‌آمیز در شهر مزار شریف جریان دارد.
صبح امروز نیز شماری از دانشجویان مناطق مرکزی و هزاره‌جات در کابل، از ساعت ۶ صبح، در اعتراض به ناامنی‌های اخیر ولایات غزنی و ارزگان، دروزاه‌های دانشگاه‌های کابل و پلی‌تخنیک را بستند.
از سوی دیگر، شماری زیادی از شهروندان کابل از ساعت ۹ شب گذشته به این‌سو، در مقابل ارگ ریاست جمهوری نیز دست به اعتراض زده‌ و خواستار اقدام فوری حکومت برای تأمین امنیت مناطق مرکزی و هزاره‌جات شده‌اند.
مردم هنوز از گوشه و کنار شهرکابل به جمع تظاهرات کنندگان می پیوندند و جمعیت رو به گسترش است.
گفته می شود انفجاری مهیبی نزدیک محل تجمع کنندگان رخ داده است هنوز از تلفات این انفجار خبری مخابره نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.