• انتشار: 31 دسامبر 2019
  • ساعت: 14:36
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40386
پرینت

عملیات پاکسازی ولسوالی درزاب از سوی دولت متوقف شد

عبدالمعروف آذر، سخن‌گوی والی جوزجان گفت تمامی نیروها دیروز (دوشنبه، ۹ جدی) از این ولایت به شکل تاکتیکی بیرون کشیده شده‌اند.

مسئولان محلی در ولایت جوزجان تأیید می‌کنند عملیات پاکسازی در ولسوالی درزاب این ولایت متوقف و نیروها از این ولسوالی به شهر میمنه، مرکز ولایت فاریاب انتقال داده شده‌اند.

عبدالمعروف آذر، سخن‌گوی والی جوزجان گفت تمامی نیروها دیروز (دوشنبه، ۹ جدی) از این ولایت به شکل تاکتیکی بیرون کشیده شده‌اند.

آقای آذر دلیل این کار را «کنترل گروه طالبان بر مرکز این ولسوالی» و «رسیدن فصل زمستان» خواند.

او تأکید کرد: «ما (نیروهای دولتی) در جریان عملیات پاکسازی درزاب تا قسمتی از شهر در مرکز این ولسوالی رسیده بودیم، اما به‌دلیل رسیدن فصل سرما و کنترل طالبان در مرکز این ولسوالی، تصمیم گرفته شد که نیروها به شکل تاکتیکی از آن‌جا بیرون شوند.»

به گفته‌ی سخن‌گوی والی جوزجان، جنگ‌جویان طالبان اطراف این شهر را ماین‌گذاری کرده و نیروهای دولتی با باریدن برف قادر به پیشروی در این ولسوالی نبوده‌اند.

از سویی هم، او گفت که نیروهای منتقل‌شده به زودترین فرصت از شهر میمینه به ولایت جوزجان انتقال می‌یابند. او تأکید کرد که «ممکن برای راه‌اندازی دوباره‌ی عملیات پاکسازی در درزآب اقدام شود».

در همین حال وزارت دفاع گفته است: «نیروهای ملی دفاعی و امنیتی به دلیل سردی شدید هوا در «تپه آنتن» ولسوالی درزاب جوزجان و تأمین امنیت هرچه بهتر ولسوالی، یک پایگاه نظامی‌شان را از این تپه به محل دیگر این ولسوالی انتقال داده‌اند.»

این وزارت در اعلامیه‌ای گفته است که نیروهای امنیتی در حال حاضر از این پایگاه جدید عملیات‌های‌شان را در برابر مخالفان مسلح در ولسوالی درزاب ادامه می‌دهند.

ولسوالی درزاب در ولایت شمالی جوزجان یکی از ولسوالی‌های ناامن است که در ماه میزان سال جاری به‌دست جنگ‌جویان گروه طالبان سقوط کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.