• انتشار: ۴ حمل ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۵۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 55658
پرینت

عملیات ضد طالبانی در چهار ولایت کشور؛ ۷۴ جنگجوی طالبان کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته در نتیجه چندین رشته عملیات در چهار ولایت، فاریاب، زابل، هرات و قندهار، ۷۴ جنگجوی گروه طالبان کشته شدند.

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته در نتیجه چندین رشته عملیات در چهار ولایت، فاریاب، زابل، هرات و قندهار، ۷۴ جنگجوی گروه طالبان کشته شدند.

این وزارت روز چهارشنبه ۴ حمل با نشر خبرنامه‌ای گفته است که روز گذشته، نیروهای دفاعی و امنیتی با حمایت قوای هوایی تجمعات تروریستان را در مربوطات ولسوالی های قیصار و خواجه سبز پوش ولایت فاریاب هدف قرار دادند که در نتیجه، ۳۴ جنگجوی طالبان به شمول قاری نبی از سرگروپان طالبان کشته شدند.

در خبرنامه همچنین نوشته شده است که ۱۴ تن از جنگجویان گروه طالبان به شمول “ملا عبدالروف”مشهور به “کامیاب” یکی از سرگروپان مهم طالبان زخمی شدند. مقداری زیادی از سلاح و مهمات دشمن نیز تخریب شد.

در خبرنامه‌ای دیگر نیز نوشته شده که روز گذشته، نیروهای دفاعی و امنیتی با حمایت قوای هوایی، در مربوطات ولسوالی‌های میزان و شاجوی ولایت زابل، عملیات را راه اندازی کردند که در این عملیات، ۹ جنگجوی گروه طالبان کشته و ۲ تن آنان زخمی شدند. مقداری از سلاح و مهمات شان نیز تخریب شد.

وزارت دفاع همچنین می‌گوید که نیروهای دفاعی و امنیتی با حمایت قوای را در مربوطات ولسوالی شیندند ولایت هرات عملیات را راه اندازی کردند که در نتیجه، ۱۲ عضو گروه طالبان کشته شده، ۸ تن زخم برداشته، مقداری از سلاح و مهمات شان تخریب شد. به نقل از خبرنامه وزارت دفاع ملی، در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی‌های ارغنداب و پنجوایی ولایت قندهار علیه طالبان راه اندازی شده بود ۱۹ جنگجوی گروه طالبان کشته شده، ۳ تن شان زخم برداشته، ۱ موتر سایکل و مقداری از سلاح ومهمات این گروه تخریب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.