• انتشار: 14 آگوست 2016
  • ساعت: 14:57
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12277
پرینت

عملیات تازه نیروهای امنیتی ۴۱ کشته از شورشیان برجای گذاشت

عملیات تازه نیروهای امنیتی در سراسر کشور طی ۲۴ ساعت گذشته، دست کم ۴۱ کشته از دهشت افکنان به شمول ۲ تروریست داعشی برجای گذاشت.

وزارت دفاع ملی کشور در خبرنامه ای نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ۱۸ ولایت کشور راه اندازی کردند که در پی آن، ۴۱ تن از دهشت افکنان به شمول ۲ تروریست داعشی کشته شده و ۳۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع که در خبرنامه اش عملیات روزانه نیروهای امنیتی را گزارش می دهد، جزئیات عملیات تازه آنها را به شرح زیر اعلام می کند:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی امام صاحب ولایت کندز راه اندازی شد، ۲۱ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۸ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی چهارچینو ولایت ارزگان صورت گرتف، ۴ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۱۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

نیروهای امنیتی همچنین در عملیاتی در ولسوالی پسابند ولایت غور ۵ تن از دهشت افکنان را به هلاکت رساندند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های اچین و ده بالای ولایت ننگرهار صورت گرفت ۲ تن از تروریستان گروه داعش به هلاکت رسیدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات ولسوالی های پشتون کوت ولایت فاریاب، ۴ هراس افکن طالبان کشته شده و ۲ تن دیگر نیز زخمی شدند، در عملیاتی که در ولسوالی پشت رود ولایت فراه صورت گرفت ۱ شورشی کشته شده و ۹ تن دیگر زخمی شدند، در ولسوالی زرمت ولایت پکتیا ۲ تن از دهشت افکنان کشته شده و در مربوطات ولسوالی نادعلی ولایت هلمند نیز ۲ تن از شورشیان طالبان کشته شده و یک تن دیگر نیز زخمی شدند.

هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید در جریان این عملیات که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۱۳ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.