• انتشار: 2 جولای 2017
  • ساعت: 13:24
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22122
پرینت

عملیات تازه نیروهای امنیتی ۳۰ دهشت افکن را به هلاکت رساند

مقامات امنیتی می گویند که در ادامه عملیات های روزانه نیروهای امنیتی علیه دهشت افکنان، طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۳۰ شورشی به شمول ۳ فرمانده طالبان کشته شدند.

وزارت دفاع ملی با درج خبرنامه ای امروز (یکشنبه) نوشته است نیروهای امنیتی در ادامه عملیات های روزانه خود علیه دهشت افکنان، طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۳۰ شورشی مسلح به شمول ۳ فرمانده طالبان را به هلاکت رسانده و ۲۷ تن دیگر را نیز زخمی کردند.

این عملیات ها که با حمایت نیروی هوایی و واحدهای توپچی صورت گرفتند، در ولایات ننگرهار، کاپیسا، پکتیا، خوست، میدان وردک، غزنی، کندهار، فراه، کندز، فاریاب، تخار، بلخ و هلمند راه اندازی شدند.

در عملیاتی که در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز انجام شد، ۲۱ عضو گروه طالبان به شمول ۳ فرمانده آنان هر یک به نام های «قاری مدثر»، «قاری نعیم» و «محمد آغه» کشته شده، ۱۴ تن دیگر به شمول ۳ سر گروه آنان زخمی و ۶ موضع و مقادیری سلاح و مهمات این گروه نیز منهدم گردید.

در مربوطات ولسوالی های قره باغ، ده یک و اندر ولایت غزنی ۴ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۷ تن دیگرشان زخمی شدند.

همچنین در مربوطات ولسوالی نرخ ولایت میدان وردک نیز ۲ شورشی کشته شده و ۴ تن دیگر زخمی شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات دیگری در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه یک دهشت افکن کشته شده و ۲ تن دیگر نیز زخمی شدند. ۲ شورشی نیز در مربوطات ولسوالی درزآب ولایت جوزجان به هلاکت رسیدند.

تاکنون هیچ یک از گروه های مسلح به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

وزارت دفاع ملی نیز در خبرنامه اش در خصوص تلفات و خسارات احتمالی نیروهای امنیتی در جریان این عملیات ها، جزئیاتی ارائه نکرده است.

این وزارت در خبرنامه اش اما افزوده است که ارتش ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان خود حاضر به دادن هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان بوده و به خاطر از بین بردن تروریستان عزم و اراده قوی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.