• انتشار: 13 نوامبر 2018
  • ساعت: 15:35
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30467
پرینت
سرور دانش

عملیات بزرگ نظامی بزودی در غزنی راه‌اندازی می‌شود

سروسر دانش؛ معاون دوم ریاست جمهوری از آغاز یک عملیات بزرگ نظامی در روزهای آینده در ولایت غزنی خبر داد.

به گزارش رها، امروز سه شنبه ۲۲ عقرب نشستی تحت ریاست سرور دانش به منظور ارزیابی وضعیت امنیتی ولسوالی‌های مالستان و جاغوری برگزار شد.
آقای دانش در این نشست گفت: «قطعات مختلف نیروهای امنیتی متشکل از قوت‌های هوایی و زمینی، با تجهیزات کافی، تحت فرماندهی محمد شریف یفتلی؛ لوی‌ درستیز اردوی ملی و در هماهنگی لازم با مأموریت حمایت قاطع (ناتو) برای سرکوب جنگجویان گروه تروریستی طالبان، به ولایت غزنی رسیده اند.»
این در حالی است که براساس ادعای منابع دولتی، روز گذشته، قطعات متعددی از بخش‌های مختلف ارگان‌های امنیتی، برای تأمین امنیت ولسوالی‌های جاغوری و مالستان عازم این دو ولسوالی شدند.
معاون دوم رئیس جمهور ابراز اطمینان کرد که با اجرای این عملیات نظامی، حملات گروه طالبان بر ولسوالی‌های جاغوری و مالستان دفع خواهد شد. وی اما بر همکاری جدی مردم و حمایت آنها از نیروهای امنیتی تأکید کرد.
دانش همچنین حرکت دادخواهانۀ روز گذشته در کابل را یک حرکت خودجوش مدنی خواند که به گفته وی از جهات مختلف با تظاهرات های مشابه، تفاوت‌های بسیار داشت.
برخی گزارش ها هم از سفر جنرال شریف یفتلی رئیس ستاد اردوی ملی به ولایت غزنی حکایت دارد.
گفته می شود وی در این سفر با وحیدالله کلیمزی والی غزنی دیدار و گفتگو داشته است. قرار است وی به ولسوالی های جاغوری و مالستان نیز سفر و اوضاع را از نزدیک نماید.
این در حالی است که گزارش ها از سقوط منطقه حوتقول جاغوری به دست طالبان خبر می دهند و نیروهای اعزامی کمکلی کیلومترها دور تر از منطقه جنگی در حال استراحت اند و فقط تماشاگر اند و هیچگونه اقدامی در برابر هجوم طالبان نکرده اند.
گفتنی است مردم به وعده های دولت مردان بی باور شده اند و آن را جدی نمی گیرند زیرا تا کنون مقامات دولتی بارها به مردم وعده داند و لی عمل نکرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.