امنیت و جرایمبرگزیده هاسیاست

عملیات ایثار ۱۰ برای سرکوب تروریست ها در ولایات شمالی آغاز شد

به گزارش رها، تورن جنرال ولی محمد احمدزی فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین که بعد از ظهر روز (شنبه، ۲۴ قوس) در یک نشست خبری در مقر فرماندهی این قول اردو صحبت می کرد، گفت: سربازان قول اردوی ۲۰۹ شاهین از چندی قبل عملیات ایثار ۱۰ را در ولایات سرپل، جوزجان و فاریاب آغاز نموده و این عملیات تاکنون دست‌آورد‌های خوبی را به همراه داشته است.

جنرال احمد زی افزود، اهداف عملیات ایثار ۱۰، تأمین امنیت شاهراه‌های فاریاب ـ جوزجان سرکوب و تخریب لانه‌های دشمن، احیاء و تقویت پوسته های اردوی ملی در این مناطق برای دفع حملات دشمن و سرکوب آنها است.

جنرال احمدزی تأکید کرد که این عملیات از کمپ مارمُل توسط شخص خودش رهبری و تحرکات دشمن توسط تیم‌های طیارات کشفی رصد و سرکوب خواهد شد.

وی ضمن قدردانی از حمایت و همکاری‌های مردم گفت: ما سربازان از مردم می خواهیم که همیشه ما را در عرصه اطلاع رسانی همکاری نمایند تا از فعالیت های تخریبی و آزار و اذیت مردم توسط مخالفین جلوگیری گردد.

فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین خاطرنشان کرد که دشمن توان مقابله با سربازان اردوی افغانستان را ندارد و محور عملیات دشمن، آسیب رسانی به مردم بی گناه است.

وی افزود که بعضی از کشورهای منطقه و جهان در ناامن‌سازی افغانستان دست دارند؛ حتی در ولایاتی چون تخار، بدخشان، جوزجان و فاریاب اساتید و نیروهای خارجی در صفوف مخالفین وجود دارد.

وی اظهار داشت که سربازان قول اردوی ۲۰۹ شاهین با تجهیزات کامل، بدون کاستی از حالت دفاعی خارج شده و شکل تهاجمی را به خود گرفته است؛ مردم به زودی شاهد دست‌آوردهای خوبی از طرف ما خواهند بود.

وی یاد آور شد که عملیات نظامی ایثار ۱۰ از طریق هوا و زمین اجرا می‎گردد که نیروهای حمایت قاطع نیز به حمایت از نیروهای امنیتی افغان در این عملیات شرکت دارند.

وی با اشاره به مشکلات مسیر میمنه – شبرغان گفت: بخشی از این عملیات برای بازگشایی بزرگ‏راه میمنه – شبرغان است که به زودی این مسیر به روی ترافیک باز می‎شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا