سیاستِتیتر یک

عمران خان: پاکستان چوب اشتباهات امریکا در افغانستان را می خورد

عمران خان، نخست وزیر پاکستان، می گوید اشتباهات را امریکا در افغانستان مرتکب شده اما پاکستان باید بار سنگین اوضاع را به دوش بکشد.

عمران خان که امروز دوشنبه در مراسم افتتاحیه دیالوگ سالانه مارگالا در لاهور سخن می گفت، از رسانه های غربی انتقاد نمود و افزود رسانه های  غربی اعتبار و امتیازی که شایسته پاکستان به خاطر فداکاری هایش در افغانستان بود را نادیده گرفتند، اسلام آباد را به بازی دوگانه در افغانستان متهم کردند و به حیثت و آبروی پاکستان در سطح بین الملل آسیب زدند.

به نقل از جئو تی وی عمران خان گفت:«پاکستان مسئول کوتاهی های امریکا در افغانستان قلمداد می شود.»

نخست وزیر پاکستان تاکید کرد در زمان جنگ امریکا علیه تروریست در افغانستان، پاکستان بیشترین ضربه را تجربه نمود: پاکستان تنها متحد امریکا بود که بیش از هشتاد هزار تلفات داد، میلیون ها شهروند پاکستانی آواره شدند و بیش از صد میلیارد دالر ضرر مالی را تحمل کرد.

وی افزود ناتوانی رهبری ملی در مدیریت اوضاع افغانستان سبب ایجاد دو دسته بزرگ «طرفدار و ضد امریکا» در این کشور شد.

این اظهارات عمران خان در حالی مطرح می شود که براساس شواهد موجود پاکستان در ازای همکاری با امریکا در مبارزه با تروریزم در افغانستان امتیازات مالی کلانی به دست آورد و در کنار آن بدون توجه به واقعیات موجود تنها منافع خود را به پیش برد.  

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. طالبان حکومت داری را دوست داشته باشند وملت غریب فقیرخودرا ازبدبختی نجات بدهند باید کاری را انجام بدهند درتاریخ ثبت شود نام نشان بخود کمای کنند‌ مطابق حکام اسلامی مانند کشورهای اسلامی درجهان پیشرفت نمایندهمه ملت مسلمان کشوررا دریک چشم نگاه کنند برخورد اسلامی را بجا بیاورند

  2. پاکستان مرکزی بسترساز اهدافهای کلان کشورهای بزرگ درمنطقه ست که دربدلی پول هرچی که ازمقامات پاکستانی بخا هند تطبیق می‌کنند چراکه برایشان همسایه بودن مهیم نست فقط پول مطلب مهیم تر اینکه سیاست دوگانه دربرابری افغانستان بازی کردن ازاین لحاظ هرنیظا مه درافغانستان روی کار امده دریازود پاکستان اعتبار خودره ازدست‌داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا