• انتشار: ۲۳ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۱۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 68002
پرینت

عمران خان درخواست افغانستان برای ترانزیت گندم اهدایی هند را بررسی می کند

عمران خان نخست وزیر پاکستان گفته است که درخواست افغانستان برای انتقال گندم اهدایی هند از طریق خاک پاکستان به افغانستان را بررسی می کند.

عمران خان نخست وزیر پاکستان روز جمعه (۲۱ عقرب) گفت که مقام های طالبان در افغانستان از این کشور خواسته اند تا به ۵۰ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان اجازه عبور از خاک پاکستان بدهد.

وی همچنان که در سخنانی از جامعه جهانی بار دیگر می خواست با طالبان وارد تعامل شوند تا از وقوع یک بحران انسانی در افغانستان جلوگیری گردد، افزود که این درخواست طالبان برای انتقال گندم اهدایی هند را بررسی خواهد کرد.

امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان که در راس یک هیات ۲۰ نفره از طالبان به اسلام آباد رفته بود، در کنار دیگر مسایل، از جانب پاکستانی نیز خواست که اجازه عبور این گندم های اهدایی هند به افغانستان را بدهد.

عمران خان در این باره گفت که پاکستان این درخواست برادران افغان برای ترانزیت گندم اهدایی هند از طریق خاک پاکستان را به عنوان یک مساله استثنایی انسان دوستانه در نظر خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که پیش تر هند اعلام کرده بود که ۵۰ هزار تن گندم در قالب کمک های بشردوستانه را برای ارسال به افغانستان در نظر گرفته است، اما این مقدار گندم باید از طریق زمینی به افغانستان ارسال گردد، که منتظر اجازه عبور از سمت جانب پاکستانی هستند.

همچنین گفتنی است که هند طی یک دهه گذشته بیش از یک میلیون تن گندم به افغانستان اهدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.