• انتشار: ۷ اسد ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۳:۱۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36391
پرینت
رسانه های پاکستانی خبر دادند

عمران خان به زودی به افغانستان سفر می کند

بر اساس اعلام رسانه ها ی پاکستانی قرار است عمران خان به زودی به افغانستان سفر کند.

بر اساس این گزارش‌ها، تاهنوز زمان دقیق این سفر مشخص نشده است.

روزنامه “دی نیشن” چاپ پاکستان گزارش داد عمران خان در سفرش به کابل با رهبران حکومت وحدت ملی دیدار و در مورد صلح افغانستان و پیشرفت‌های این پروسه گفتگو خواهد کرد.

این رسانه پاکستانی گزارش داد عمران خان پس از آن به کابل سفر می‌کند که توانست در سفرش به واشنگتن و دیدار با دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا از تنش‌ها در روابط واشنگتن و اسلام‌آباد بکاهد.

عمران خان نخست وزیر پاکستان، هفته گذشته به واشنگتن سفر کرد و با دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا دیدار کرد.

وی در دیدارش با ترامپ، وعده همکاری صادقانه اسلام‌آباد در روند صلح افغانستان را داد و گفت او با رهبران طالبان دیدار و آنان را متقاعد می‌سازد تا وارد گفتگوی مستقیم با حکومت افغانستان شوند.

نخست وزیر پاکستان در راه برگشت از واشنگتن به اسلام‌آباد، توقف کوتاهی در دوحه داشت و با مسوولان دفتر سیاسی طالبان در قطر دیدار کرد. عمران خان گفت او به خواست دونالد ترامپ و محمداشرف غنی با رهبران طالبان در دوحه دیدار کرده است.

گفتنی است نزدیک به یک ماه پیش محمداشرف غنی رییس جمهور افغانستان نیز به اسلام‌آباد سفر و با عمران خان دیدار کرد. دو طرف در این دیدار نیز پیرامون روند صلح افغانستان گفتگو کردند.

امریکا و افغانستان همواره پاکستان را متهم به حمایت از گروه‌های تروریستی کرده‌اند و نقش این کشور را در تامین صلح افغانستان برجسته خوانده‌اند اما پاکستان این ادعاها را به شدت رد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.