اجتماعیامنیت و جرایمسیاست

عقب نشینی طالبان از جاغوری و مالستان

به گزارش رها، عارف رحمانی نماینده مردم غزنی در ولسی جرگه در مورد آخرین وضعیت امنیتی ولسوالی های جاغوری و مالستان گفت: خوشبختانه با رسیدن نیرو های امنیتی به جاغوری، طالبان مجبور به عقب نشینی از بسیاری از مناطق این ولسوالی شده اند.
رحمانی افزود: باید عملیات تصفیوی و تلاشی خانه به خانه در بخش های از جاغوری مثل داود،پاطو،زیرگ،ناوه و حوتقول باید آغاز شود که احتمال دارد طالبان در این مناطق حضور مخفی داشته باشند.
به گفته وی نیرو های امنیتی اعزام شده به جاغوری تا حال کدام اقدام جدی و تهاجمی گسترده را برای سرکوب طالبان در جاغوری و مالستان آغاز نکرده اند و طالبان با مقاومت نیروهای مردمی و تضعیف روحیه، مجبور به عقب نشینی شده اند.
وی در مورد وضعیت مالستان هم گفت: با رسیدن نیروهای کمکی و شروع عملیات در مالستان درگیری ها ظاهرا در آنجا خاتمه یافته است.
در عین حال وی تأکید کرد که اگر،مواضع طالبان به صورت کامل در اطراف جاغوری و مالستان از بین نرود نیرو و تجهیزات کافی برای دایم در این دو ولسوالی جابجا نگردد، احتمال دارد که بعد از بازگشت نیرو های کمکی طالبان دو باره حملات خود را در این ولسوالی از سر بگیرد.
عارف نوری،سخنگوی والی غزنی نیز از عزم جدی نیرو های اعزام شده به جاغوری و مالستان برای سرکوب طالبان به منظور از بین بردن تهدیدات طولانی مدت آنان در این دو ولسوالی خبر می دهد.
این در حالیست که با تشدید حملات جنگجویان طالبان در برخی ولایات، شورای امنیت ملی از وزارت دفاع خواسته است که “برای سرکوب مخالفان مسلح دولت” حملات تهاجمی در جبهات نبرد با طالبان افزایش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا