• انتشار: 14 فوریه 2018
  • ساعت: 22:59
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26422
پرینت

عطا نور: کاروان عظیم موترها برای اعتراض وارد کابل می شوند

عطا محمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان گفته است که به زودی کاروانی عظیم متشکل از ۱۰ الی ۲۰ هزار موتر وارد کابل خواهد شد تا اعتراض خود را سر دهند.

عطا محمد نور گفته است که این اعتراض به دنبال بی نتیجه ماندن گفتگوها میان جمعیت اسلامی و ارگ و تطبیق نشدن توافق نامه تشکیل دولت وحدت ملی می باشد.

او چندی پیش در سخنانی در مزارشریف اعلام کرده بود که در تاریخ ۲۷، ۲۸ ماه فبروری و اول ماه مارچ اعتراضی عظیم در ۱۵ ولایت کشور از سوی طرفدارانش بدین منظور راه اندازی خواهد شد.

تنش ها میان عطا محمد نور و ارگ زمانی آغاز گردید که ارگ با نشر اعلامیه ای خبر از پذیرفتن استعفای عطا محمد نور از سمت والی بلخ داد.

عطا نور در همین حال اما گفت که او استعفایش را تقریبا بیش از یک سال پیش و با قید پیش شرط هایی به رئیس جمهوری ارائه کرده بوده و هم اکنون که این پیش شرط ها محقق نشده اند، استعفایش نیز بی اعتبار است.

آقای نور همچنین می گوید که جمعیت اسلامی یکی از طرف های اصلی تشکیل دولت وحدت ملی می باشد، و استعفای او نیز به منزله کنار رفتن سران دولت وحدت ملی به شمول عبدالله عبدالله رئیس اجرایی و محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.