- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

عطا نور: دیگر به تصمیم های سیاسی عبدالله اعتماد ندارم

عطا محمد نور سرپرست ولایت بلخ و رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان در گفتگو با بی بی سی سی گفته که عبدالله عبدالله در دونیم سال گذشته ضعیف عمل کرده و او دیگر به توانایی تصمیم‌ گیری سیاسی آقای عبدالله “باور کامل ندارد.”

سرپرست ولایت بلخ تصریح کرد که عدم نمایندگی درست رئیس اجرایی از حزب جمعیت اسلامی سبب شد تا او مذاکرات مستقیم را با اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان بر سر تقسیم قدرت شروع کند.

آقای عبدالله تا هنوز واکنشی در مورد اظهارات آقای نور نشان نداده، اما فاضل سنچارکی، مشاور ریاست اجرایی چندی پیش در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها گفته بود که آقای نور در ارتباط با مسایل شخصی خود از جمله آزاد شدن حساب‌های بانکی و بیرون شدن نام شرکت‌های او از فهرست سیاه با رئیس جمهوری افغانستان مذاکره کرده است.

عطا محمد نور که از سیزده سال به اینسو به عنوان والی بلخ کار می‌کند، همچنین گفته که او در نظر دارد تا از مقام ولایت کنار برود و “مذاکرات و مبارزات” خود را در پایتخت ادامه بدهد.

آقای نور در جریان انتخابات جنجالی ریاست جمهوری ۲۰۱۴ افغانستان، یکی از مهمترین حامیان عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی و از مخالفان اشرف غنی، رئیس جمهوری بود.