• انتشار: 12 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:10
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 50641
پرینت

عطا محمد نور: دشمن را متوری می سازیم

عطا محمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی می گوید برای برون رفت از وضعیت کنونی اجماع ملی میان احزاب سیاسی و حکومت شکل گرفته است.

عطا محمد نور رییس شورای اجرایی جمعیت اسلامی شام روز چهارشنبه(۲۱عقرب) وارد شهر مزار شریف شد و مورد استقبال گسترده مقامات محلی، متنفذین و مردم مزارشریف قرار گرفت.
مقامات حکومت محلی بلخ، نمایندگان این ولایت در شورای ملی و شورای ولایتی و همچنان اقشار مختلف مردم از آقای نور استقبال کردند .

رییس اجرایی جمعیت اسلامی در مورد روند گفت‌وگوهای صلح، وضعیت امنیتی و شکل دهی اجماع ملی افزود: «با توجه به وضعیت امنیتی بلخ در مشوره با اداره محلی و حمایت حکومت مرکزی و با همکاری شخصیت‌های تاثیر گذارمحل و فرماندهان، عملیات پاک‌سازی را آغاز و دشمن را متواری می‌سازیم».
او از تلاش‌ها در‌ مورد تداوم روند گفت‌وگوهای صلح خبر داد و اذعان داشت که کشورهای دوست افغانستان در این راستا تلاش مستمر دارند و امید می رود به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

آقای نور همچنان در مورد شکل دهی اجماع ملی و توافق میان احزاب و شخصیت‌های تاثیر گذار سیاسی اشاره و تصریح نمود با هدف برون رفت از وضعیت کنونی و نجات از بحران، راه حل مؤثر، شکل دهی اجماع ملی واقعی است که حکومت در تفاهم با احزاب و شخصیت‌های سیاسی تاثیر گذار بر حسب منافع ملی کشور در جهت اصلاحات لازم اقدام نماید.

عطامحمد نور هفته گذشته نیز در مراسم سالیاد شهید کاظمی در کابل نیز از تلاش برای ایجاد اجماع ملی، مقابله با طالبان و نیاز به سرکوب این گروه در میدان‌های نبرد سخن زده بود.

دید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.