سیاست

عطا محمد نور: تیم ثبات و همگرایی از ایجاد بحران اجتناب کند

رییس اجرایی جمعیت اسلامی در ارتباط با اعلام نتیجه نهایی انتخابات می‌گوید اعلام نهایی نتایج یک گام مهم به سوی مردم سالاری است.

رییس اجرایی جمعیت ضمن تبریک گفتن به اشرف غنی، از تیم ثبات و همگرایی خواست از ایجاد بحران اجتناب نماید.
عطامحمد نور رییس اجرایی جمعیت اسلامی سه شنبه ۲۹ دلو با نشر پیامی در ارتباط با اعلام نتیجه نهایی انتخابات، آن را گامی مهم در راستای مردم‌سالاری دانست.
آقای نور در این پیام، ضمن عرض تبریک به اشرف غنی، آرزو نمود با شکل گرفتن حکومت جدید وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور بهبود یافته و زمینه به سوی ثبات و شکوفایی سوق داده شود.
آقای نور: اکنون چشم امید ملت عزیز ما به نتیجه پروسه صلح با تحریک اسلامی طالبان دوخته شده است. آرزومندیم با تشکیل اجماع و اتحاد ملی، در این روند حیاتی نیز پیروز میدان صلح و امنیت شویم.
عطامحمد نور افزود توقع ما این است که با توجه به جامعه متکثر و متنوع افغانستان، حکومتی با قاعده وسیع و از نتیجه حضور پر رنگ همه اقوام و گروه‌هاى مطرح تشکیل گردد و نظام به مشروعیت و ثبات بیشتر برسد تا اقوام مختلف و با هم برادر افغانستان خود شان را در حکومت آینده ببینند.
رییس اجرایی جمعیت اسلامی در بخشی دیگر از پیامش تلویحاً به واکنش تیم ثبات و همگرایی پرداخته و تاکید کرده که «قابل تذکر می‌دانیم که خلق نمودن خشونت و چالش به هیچ صورت به خیر ملت نبوده و از تیم محترم ثبات و همگرایی در راس محترم داکتر عبدالله انتظار می‌رود که از ایجاد بحران اجتناب نموده انرژی شان صرف تامین صلح و امنیت نمایند».
او همچنان از مردم خواسته که در این وضعیت حساس، آرامش و همبستگی خود را حفظ نمایند: همینگونه از مردم شرافتمند و با عزت افغانستان تقاضامندیم که آرامش، اتحاد و همبستگی شان را به مقصد وحدت ملی و تقویت نظام مردم‌سالاری حفظ کنند.
در آخر این پیام آقای نور تصریح شده که «بدون شک هر انتخاباتی شکست و پیروزی در پی دارد. ولی در شرایط کنونی کشور بیشتر از هر زمان دیگر به وحدت ملی و همدلى نیازمند می‌باشد. بدون‌‌ تردید خلق کردن بحران بزرگ‌ترین ضربه را به دستاوردهای چندین ساله دوره دموکراسی زده‌ و تبلیغ آن به نفع دشمنان کشور ما خواهد بود».
نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری کشور شامگاه امروز سه‌شبنه پس از نزدیک به پنج ماه تاخیر اعلام شد که بر بنیاد آن اشرف غنی برنده بوده و حکومت آینده را تشکیل خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا