• انتشار: 11 اکتبر 2020
  • ساعت: 12:26
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 49517
پرینت

عضو تیم مذاکره کننده حکومت: برای نهایی شدن شیوه کار مذاکرات منتظر طالبان هستیم

آقای مجروح تاکید کرد هیأت مذاکراتی طالبان برای اعلام تصمیم نهایی این گروه در پیوند به کارشیوۀ گفت‌وگوهای آتی صلح به مشوره‌های بیشتری نیاز دارند.

غلام فاروق مجروح، عضو هیأت مذاکره‌کنندۀ دولت افغانستان می‌گوید هیأت طالبان برای نهایی کردن کارشیوۀ مذاکرات مستقیم صلح تا حالا تصمیم نهایی را نگرفته‌اند.

آقای مجروح بامداد امروز (یک‌شنبه، بیستم میزان) با ارسال یک نوار تصویری به رسانه‌ها افزود نهایی شدن کارشیوۀ مذاکرات مستقیم صلح به تصمیم نهایی هیأت طالبان بستگی دارد. آقای مجروح تاکید کرد هیأت مذاکراتی طالبان برای اعلام تصمیم نهایی این گروه در پیوند به کارشیوۀ گفت‌وگوهای آتی صلح به مشوره‌های بیشتری نیاز دارند.

این عضو هیأت مذاکره‌کنندۀ دولت افغانستان خاطرنشان ساخت هیأت دولت با حوصله‌مندی انتظار دارد که هیأت مذاکراتی طالبان تصمیم نهایی‌شان را پیرامون کارشیوۀ گفت‌وگوهای آتی صلح اعلام کنند. او تأکید ورزید گفت‌وگوهای صلح زمان‌گیر خواهد بود.

با گذشت نزدیک به یک ماه از آغاز گفت‌وگوهای مستقیم صلح میان هیأت‌های باصلاحیت دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر دو طرف تاکنون نتوانسته اند کارشیوۀ مذاکرات بین‌الافغانی را تعیین کنند.

ظاهراً میانجی‌گری زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور صلح افغانستان نیز موثر واقع نشده است. پیش از این، آقای خلیل‌زاد در سفرش به دوحه خاطرنشان ساخته بود امریکا برای برقراری آتش‌بس سرتاسری و دوام‌دار در افغانستان بالای طرف‌های مذاکره‌کننده فشار وارد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.