• انتشار: 27 فوریه 2021
  • ساعت: 11:22
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 54735
پرینت

عربستان گزارش امریکا در مورد قتل خاشقچی را رد کرد

وزارت خارجه عربستان ضمن اعلام مخالفت با گزارش آمریکا درباره قتل خاشقجی، این گزارش را قاطعانه رد و محکوم کرد.

وزارت خارجه عربستان ضمن اعلام مخالفت با گزارش آمریکا درباره قتل خاشقجی، این گزارش را قاطعانه رد و محکوم کرد.

به نقل از SPA وزارت امور خارجه عربستان در واکنش به گزارش سیا در مورد قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی به شدت این گزارش را رد و آن را نتیجه “استنباط نادرست” دانست.

 در بیانیه وزارت خارجه عربستان سعودی آمده است: موضوعی که در گزارش آمریکا درباره قتل جمال خاشقجی ذکر شده است، حاصل اطلاعاتی نادرست و نتیجه‌گیری‌های اهانت آمیز درباره برخی مقامات ارشد این کشور محسوب می‌شود که نمی‌توان آن را به هیچ وجه قبول کرد.

 در این بیانیه همچنین آمده است که قتل خاشقجی توسط گروهی از افراد انجام شده که “تمام مقررات و اختیارات مربوط به آژانس هایی را که در آنها کار می کردند نقض کردند. خاطرنشان می شود که اقدامات لازم علیه عاملان این قتل در عربستان سعودی انجام شده است”.

طبق گزارش اطلاعات آمریکا درباره قتل جمال خاشقجی، محمد بن سلمان ، ولیعهد سعودی ، عملیاتی را در استانبول برای دستگیری یا کشتن این روزنامه نگار سعودی برنامه ریزی کرده است.

در این گزارش نام افرادی به چشم می خورد که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا از مشارکت آن‌ها در قتل خاشقجی به نیابت از ولیعهد عربستان اطمینان دارد.

گفتنی است روز گذشته (۲۶ فبروری)  ایالات متحده اعلام کرد که در رابطه به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی علیه ۷۶ شهروند سعودی محدودیت صدور ویزا را اعمال کرده است.

  خاشقجی در اکتبر ۲۰۱۸ پس از ورود به کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه ناپدید شد. ریاض که در ابتدا نسبت به ناپدید شدن خاشقجی اظهار بی اطلاعی می‌کرد، تصدیق کرد که این روزنامه نگار در داخل کنسولگری به قتل رسیده است.

آنکارا اعلام کرد همزمان با ورود خاشقجی به ساختمان کنسولگری ۱۵ مقام امنیتی عربستان سعودی نیز با دو پرواز وارد استانبول شده و پس از مدت کوتاهی ترکیه را ترک کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.