• انتشار: 19 اکتبر 2016
  • ساعت: 13:16
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 14523
پرینت

عربستان سالانه ۴۰۰ بورسیه تحصیلی به دانشجویان افغانستان می دهد

وزیر تعلیم و تربیه عربستان سعودی در دیدار با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور، از اعطای سالانه ۴۰۰ بورسیه تحصیلی به دانشجویان افغانستان خبر داد.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور که در سفری سه روزه به عربستان سعودی رفته است، در ادامه دیدارهایش با مقامات این کشور، با احمد عیسی وزیر تعلیم و تربیه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، وزیر تعلیم و تربیه عربستان متعهد شد که سالانه ۴۰۰ بورسیه تحصیلی را در اختیار دانشجویان افغانستان قرار دهد.

در همین حال، آقای عبدالله از برخی دشورای های موجود برای طی مراحل کسب این بورسیه ها توسط دانشجویان افغانستان سخن به میان آورد، که وزیر تعلیم و تربیه عربستان گفت به منظور تسهیل شدن این روند، از این پس مسئول بخش تعلیمی در سفارت عربستان در کابل مستقر خواهد شد تا این روند را تسهیل نماید.

در این دیدار همچنین، همکاری ها در عرصه آموزش و ارتقای ظرفیت استادان و روابط علمی میان دانشگاه های دو کشور مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

لازم به ذکر است که پیش تر نیز گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه عربستان در نظر دارد یک دانشگاه علوم دینی در ولایت ننگرهار با هزینه تقریبی ۵۰۰ میلیون دالر احداث کند.

قرار است این دانشگاه در مقاطع لیسانس، ماستری و دوکترا دانشجوی بپذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.