• انتشار: ۱۷ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۵:۱۷
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 61389
پرینت

عربستان به زائران حج عمره که واکسن کرونا دریافت کرده اند اجازه ورود می دهد

مدیر بخش زائران خارجی در وزارت حج و اوقاف عربستان سعودی اعلام کرد به دلیل درخواست‌های زیاد از کشورهای اسلامی، امسال حج عمره با تعداد محدود و تنها برای زائرانی که دو دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند فراهم شده است.

عربستان سعودی اعلام کرد مجوز برگزاری حج عمره را برای حاجیانی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند صادر کرده است.

مدیر بخش زائران خارجی در وزارت حج و اوقاف عربستان سعودی اعلام کرد به دلیل درخواست‌های زیاد از کشورهای اسلامی، امسال حج عمره با تعداد محدود و تنها برای زائرانی که دو دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند فراهم شده است. پیش از این تنها زائران سعودی که واکسن دریافت کرده بودند قادر به شرکت در عمره بودند.

خبرگزاری رسمی عربستان SPA اعلام کرده زائران خارجی که برای عمره وارد این کشور می‌شوند باید واکسن مورد تائید وزارت بهداشت و درمان عربستان را زده باشند و با قرنطینه هم موافقت کنند.

عربستان تلاش می‌کند با واکسیناسیون مردم خود صنعت گردشگری و زیارتی خود را که تحت تاثیر شیوع کووید۱۹ قرار گرفته بازسازی کند. به همین خاطر واکسیناسیون در این کشور اجباری است و کسانی که به ادارات دولتی و مراکز آموزشی وارد می‌شوند باید گواهی سلامت داشته باشند. گفتنی است تاکنون ۵۳۲,۰۰۰ نفر در عربستان به کرونا مبتلا شده و ۸,۳۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.