• انتشار: 2 آوریل 2020
  • ساعت: 11:09
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 43126
پرینت
حج امسال به احتمال زیاد لغو می شود

عربستان از مسلمانان جهان خواست سفر حج خود را به تعویق بیندازند

با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا، عربستان سعودی از مسلمانانی که امسال قصد زیارت حج را دارند خواسته است فعلاً برنامه های خود را به تعویق بیندازند.

با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا، عربستان سعودی از مسلمانانی که امسال قصد زیارت حج را دارند خواسته است که فعلاً برنامه های خود را به تعویق اندازند. این تصمیم بیانگر این است که احتمال دارد امسال مراسم حج لغو گردد.

حکومت عربستان سعودی به مسلمانان جهان گفته است که برنامه سفر به حج امسال را تا هنگامی که وضعیت شیوع ویروس کرونا معلوم نشده است، به تعویق اندازند.

صالح بن طاهر، وزیر حج و عمره عربستان در گفتگو با شبکه تلویزیون دولتی این کشور گفته است: «پادشاهی عربستان سعودی می خواهد از مصونیت همه مسلمان ها [در مراسم حج] اطمینان حاصل کند. به این لحاظ ما از همه مسلمان ها در جهان می خواهیم که امضای هرگونه قرارداد [با سازمان دهندگان سفر حج] را تا زمانی که اوضاع معلوم نشده است به تعویق اندازند.»

براساس تقویم، مراسم حج امسال در پایان ماه جولای برگزار می شود. اما به علت شیوع ویروس کرونا و محدودیت های وضع شده در عربستان تاکنون معلوم نیست که مراسم حج برگزار شود یا نه.

سالانه صدها هزار زائر مسلمان از سراسر جهان برای ادای مراسم حج به عربستان سعودی می روند. عربستان سعودی قبلاً مراسم حج عمره را نیز به دلیل شیوع کرونا متوقف ساخته است.

حکومت عربستان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شهر های مکه و مدینه را به روی مردم بسته است و هیچ کسی اجازه رفت و آمد به این شهرها را ندارد.

تاکنون ۱۵۶۳ واقعه مثبت ویروس کرونا در عربستان سعودی ثبت شده است و ده تن در نتیجه ابتلا به این ویروس جان باخته اند.

 شمار مبتلایان ویروس کرونا در تمام جهان به بیش از ۸۵۰ هزار تن رسیده است که در نتیجه این ویروس مجموعاً بیش از ۴۲ هزار تن در سراسر جهان جان باخته اند.

انتونیو گوترش، سرمنشی سازمان ملل متحد شیوع ویروس کرونا را بدترین بحران جهانی پس از جنگ جهانی دوم عنوان کرده است. فعلاً ایالات متحده امریکا بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا را دارد که به ۲۰۰ هزار تن می رسد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.