• انتشار: 6 ژانویه 2020
  • ساعت: 13:34
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 40586
پرینت
واکنش ترامپ به رأی پارلمان عراق در مورد خروج نیروهای امریکایی از این کشور

عراق را تحریم می کنیم

دونالد ترمپ در واکنش به این موضوع گفت بغداد باید هزینه پایگاه هوایی آن کشور را بدهد و همچنین ممکن است تحریم‌های شدیدی علیه عراق وضع کند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به رای پارلمان عراق به خروج نیروهای آمریکایی از آن کشور، تهدید کرد این اقدام تحریم‌های شدید و گسترده‌ای علیه عراق را در پی خواهد داشت.

پارلمان عراق روز گذشته، یکشنبه، ۱۵ جدی، در یک نشست اضطراری با تصویب قطعنامه‌ای از دولت این کشور خواست به حضور نیروهای آمریکایی در عراق پایان دهد.

به گزارش رویترز دونالد ترمپ در واکنش به این موضوع گفت بغداد باید هزینه پایگاه هوایی آن کشور را بدهد و همچنین ممکن است تحریم‌های شدیدی علیه عراق وضع کند.

آقای ترامپ گفت: «ما یک پایگاه هوایی فوق‌العاده گران در آنجا داریم. ساخت آن مدت‌ها پیش از دوره (ریاست جمهوری) من میلیاردها دلار هزینه برداشته است. ما (عراق را) ترک نمی‌کنیم مگر اینکه آن‌ها این پول را به ما برگردانند.»

او می‌گوید اگر عراق از نیروهای آمریکایی بخواهد از آن کشور خارج شوند، و این کار را به‌شکلی دوستانه انجام ندهد، «تحریم‌هایی اعمال خواهیم کرد که هرگز شبیه آن را قبلا ندیده‌ اند. طوری‌که تحریم‌های ایران در مقابلش کم‌اهمیت جلوه کند.»

تنش میان دو کشور زمانی ایجاد شده است که نیروهای آمریکایی به دستور رییس جمهوری آن کشور، روز جمعه قاسم سلیمانی و همراهانش را در نزدیکی فرودگاه بغداد، در یک حمله هوایی کشتند.

در همین حال اسماعیل قاآنی جانشین آقای سلیمانی به عنوان فرمانده نیروی قدس ایران هشدار داده است از آمریکا به خاطر مرگ قاسم سلیمانی انتقام سختی خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.