• انتشار: 27 ژانویه 2020
  • ساعت: 12:39
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 41176
پرینت
واکنش امریکا به حمله راکتی روز گذشته به سفارت این کشور در عراق

عراق باید از تاسیسات دیپلماتیک امریکا در این کشور محافظت کند

به دنبال حملات راکتی عصر روز گذشته به سفارت امریکا در عراق، وزارت خارجه امریکا از بغداد خواست از تاسیسات دیپلماتیک امریکا در عراق حفاظت کند.

در بیانیه‌ وزارت خارجه  امریکا آمده است دولت عراق باید به تعهدات خود در مورد حفاظت از تاسیسات دیپلماتیک عمل کند.

نماینده  وزارت خارجه آمریکا گفت، «ما از دولت عراق می‌خواهیم تا مجری تعهداتش در مورد حفاظت از تاسیسات دیپلماتیک باشد».

این وزارتخانه خاطرنشان کرد اوضاع در عراق “همچنان پر تنش” است ، و “گروههای مورد حمایت ایران همچنان تهدیدی برای” امنیت منطقه هستند.

این در حالیست که رسانه‌های عراقی عصر روز گذشته ( یکشنبه ۲۶ جنوری) از شلیک چندین راکت به سمت منطقه امنیتی سبز در مرکز بغدادخبر داد؛ یکی از آنها در سفارت آمریکا فرود آمد.

این در حالی است که خبرگزاری فرانسه گزارش داد سه موشک به داخل محوطه سفارت آمریکا اصابت کرده که یکی از آنها به رستورانی در این سفارت برخورد کرده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله عصر یک‌شنبه را بر عهده نگرفته‌است.

مقام‌های عراقی حملات راکتی اخیر را محکوم کرده‌اند.

عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر مستعفی و سرپرست دولت عراق، خواستار انجام تحقیقات در مورد واقعه شده‌است.

در بیانیه‌ای که دفتر نخست‌وزیر منتشر کرده آمده است «یک بار دیگر حمله‌ای به ماموریت دیپلماتیک کشوری تکرار شد، در حالی که شماری از راکت‌ها داخل سفارت آمریکا افتادند».

آقای عبدالمهدی ضمن محکوم کردن حمله گفته «به نیروهای امنیتی دستور داده‌ شد تحقیقات و جست‌وجو و تمهیدات لازم برای جلوگیری از حملات مشابه را در دستور کار قرار دهند و کسانی که حمله راکتی را انجام داده‌اند، بازداشت کنند».

کمتر از یک هفته پیش نیز منطقه سبز بغداد، که وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌های خارجی در آن قرار دارند، هدف حمله راکتی قرار گرفته بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.