اجتماعیامنیت و جرایم

عدم کار و اشتغال در هرات، جوانان را به صفوف طالبان می کشاند

مقامات در شورای ولایتی هرات می گویند که مشکلات فراوان اقتصادی و نبود فرصت های کاری در بسیاری از موارد سبب شده تا جوانان به صفوف شورشیان مخالف دولت بپیوندند.

داکتر مهدی حدید مسئول کمیته امنیتی شورای ولایتی هرات به خبرگزاری رها گفت نبود کار از یک سو و مشکلات فراوان اقتصادی سبب شده تا جوانان به صفوف شورشیان و طالبان کشیده شوند.

وی می گوید که جوانان در این ولایت تحت فشارهای زیاد اقتصادی و مخارج گزاف زندگی مجبور می شوند تا صفوف شورشیان مسلح بپیوندند.
مسئول کمیته امنیتی شورای ولایتی هرات می افزاید که اگر دولت وحدت ملی در این راستا اقدامی جدی از خود نشان ندهد، این روند مشکلات جدی تری را به بار خواهد آورد.

این در حالیست که برخی دیگر از مقامات محلی ولایت هرات این موضوع را رد می کنند.

این مقامات می گویند که گرچه مشکلات اقتصادی و نبود کار در این ولایت واقعی است و ضررهای بسیاری به بار آورده، اما این سبب نشده است تا جوانان به صفوف شورشیان مخالف دولت بپیوندند.

لعل محمد عمرزی ولسوال ادرسکن ولایت هرات به خبرگزاری رها گفت، یکی از بزرگترین چالش هایی که سد راه قشر جوان در این ولسوالی است عدم کار و اشتغال می باشد.

او گفت که اکثر مردم و جوانان ولسوالی ادرسکن هرات مصروف کشاورزی و مالداری هستند که از این طریق مخارج زندگی شان را تهیه می کنند.
عمرزی در بخشی دیگر از حرف هایش افزود با ایجاد برنامه های اقتصادی که قرار است در آینده نزدیک راه اندازی شود می توان گفت که بیکاری جوانان نیز به اتمام خواهد رسید.
امیرعلی فولادی- هرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا